ADAM - tvorba mobilní aplikace zdarma

Pamatujete si na doby, kdy byla nejlepším pomocníkem podnikatelů legendární Nokia 6210? Technologie pokročily a dnes v nám kapsách dřímají chytré telefony, které toho umí mnohem více. Jsme díky nim neuvěřitelně mobilní a můžeme se kdykoliv připojit k internetu, využívat cloudové služby a v podstatě řídit chod celé firmy. A tím jejich výhody teprve začínají. Na App Store a Google Play na náš čeká neskutečné množství mobilních aplikací, které si uživatelé smartphonů zamilovali. Pravděpodobně jste si jich pár nainstalovali a aktivně využíváte i vy. Firmy, které tyto aplikace vpustily do světa, si mnou ruce. Představují pro ně obrovskou konkurenční výhodu, která jim umožňuje navázat bližší vztah se zákazníkem. Zajímají vás podrobnosti?

Co je to mobilní aplikace a jaké jsou její možnosti?

ROXYV prvé řadě si ujasníme, co to mobilní aplikace je a jaké jsou jejich možnosti. Jde o softwarovou aplikaci vytvořenou speciálně pro chytré mobilní telefony a jiná mobilní zařízení (např. tablety). Mezi první mobilní aplikace patřily čtečky e-mailů, kalendáře a podobné jednoduché prográmky. Uživatelům se intuitivní rozhraní zalíbilo a vzrostla poptávka po rozmanitějším spektru aplikací. Začaly vznikat hry, zábavné a firemní aplikace apod. Možnosti aplikací jsou takřka neomezené a vývojáři naplno využívají vlastnosti mobilních zařízení (např. GPS modul). A jak jsme již zmínili výše, díky mobilní aplikaci může být firma, živnostník, nezisková organizace (nebo jakýkoliv jiný subjekt) ve velmi úzkém kontaktu se zákazníkem a výrazně ovlivnit jeho chování. Uživatelé rádi využívají nejrůznější rezervační a objednávkové systémy, prohlížejí si prezentace produktů apod. Naprogramování mobilní aplikace bohužel není nejlevnější a právě zde vycítila onu pomyslnou díru na trhu společnost Anywhere. Zavedený a úspěšný vývojář mobilních aplikací spustil projekt ADAM, v rámci kterého si může vytvořit vlastní mobilní aplikaci zdarma opravdu každý. Dokonce i vy!

Na jakém principu funguje služba ADAM aneb jak vytvořit mobilní aplikaci?

Adam je unikátní služba (momentálně jediná svého druhu v České republice), která umožňuje tvorbu mobilní aplikace zdarma v intuitivním rozhraní webového prohlížeče. Tedy bez jakýchkoliv pokročilých znalostí programování. Vytvoření „zdarma“ berte s nadsázkou, nicméně nebudete platit za tvorbu aplikace jako takové, ale pouze měsíční paušál využívání služby. Ceny jsou lidové a zvolíte-li roční tarif, zaplatíte pouze 680 Kč za měsíc. Počet aplikací, které si můžete pomocí adama naklikat, je přitom neomezený. Budete-li si chtít systém pouze vyzkoušet, vsaďte na jednoměsíční tarif za 820 Kč.

Jak probíhá tvorba aplikace na míru?

Mobilní aplikace 2Jednodušší už to být nemohlo. Vývojáři z Anywhere zacílili na běžné uživatele, kteří nemají s tvorbou aplikací do mobilních zařízení žádné zkušenosti a povedlo se jim to na jedničku. V podstatě stačí, když nastavíte prvky, které chcete v aplikaci mít – a je to. Vaše nová „appka“ putuje na Google Play nebo App Store, odkud si jí může kdokoliv stáhnout a využívat. Vaše mobilní aplikace může mít jakoukoliv podobu. Pomocí Adama vytvoříte jednoduchou firemní prezentaci, rezervační nebo objednávkový systém, fotogalerii... Jednoduše doplníte fotografie, texty, odkazy na sociální sítě a další obsah, který v aplikaci chcete mít. Následně lze aplikaci synchronizovat s profily na sociálních sítích (např. Facebook nebo Twitter) nebo s webovou prezentací. Tím ušetříte spoustu času, protože budete ovládat celou firemní agendu z jednoho místa. Mezi další výhody mobilních aplikací patří možnost kontaktování zákazníků pomocí tzv. „push up“ zprávy, která se jim zdarma objeví přímo na displeji mobilního zařízení. Budete je moct informovat o novinkách, změnách a dalších informacích. V případě problémů se můžete kdykoliv obrátit na ochotnou zákaznickou podporu, která vše promptně vyřeší.

Pro koho je tvorba mobilních aplikací určena?

Mezi klienty, kteří využívají online nástroj pro tvorbu mobilních aplikací, patří drobní živnostníci i velké firmy a k dnešnímu dni bylo pomocí ADAMA vytvořeno již více než 130 aplikací (prohlédnout si je můžete zde). V galerii aplikací se můžete inspirovat a poznáte možnosti, které ADAM nabízí. A jak jsme již uvedli výše – je jen na vás, jestli vytvoříte systém pro pohodlnou rezervaci stolů v restauraci, aplikaci s informacemi o novinkách ve vašem e-shopu, nebo třeba portfolio s vaší produkcí. ADAMA si oblíbily známé osobnosti jako DJ UWA nebo italský šéfkuchař Emanuele Ridi. Svou aplikaci má také Praha 7 a hudebn klub ROXY. Jdete do toho? Svou novou konkurenční výhodu najdete na www.adamapp.cz.

Publikováno: 07. 06. 2014

Kategorie: Marketing

Autor: admin

Tagy: jak vytvořit mobilní aplikaci | tvorba mobilních aplikací zdarma