Zastřešená zahrádka prodlouží sezónu

Venkovní posezení u restaurací, cukráren a bister zvětšuje prostor pro zákazníky a nabízí jim příjemné prostředí k odpočinku. Zastřešená zahrádka může tento komfort nabízet déle.

Pohodové posezení

Sednout si před restauraci na útulnou zahrádku, na chvíli se zastavit a vychutnat si skvělé jídlo a pití nebo jen tak popovídat s přáteli. Důvodů, proč se lidé zastaví na něco dobrého, je mnoho. Zahrádky nabízí posezení na čerstvém vzduchu, často i s výhledem do okolí, musí nám ale přát počasí. Když je příliš horko a sluníčko praží tak, že z terasy určené k posezení udělá spíše rozpálenou plochu, raději hosté zůstanou uvnitř. A stejné je to, i když začne mrholit nebo přímo pršet. Rozmary počasí tak mohou ubrat místa určená pro hosty protože na zahrádce nikdo nebude chtít sedět. Když ji ale zastřešíme a poskytneme tak hostům ochranu před slunečními paprsky i deštěm, budou ji rádi využívat. Zastínění venkovních prostor zvýší kapacitu míst k sezení a prodlouží sezónu, kdy se dá sedět venku, i když třeba zrovna mrholí.

Stín i sucho

Zastřešení venkovních zahrádek se nejčastěji vyřeší jednou ze dvou variant, markýzou nebo pergolou. Liší se od sebe především konstrukcí. Pergola má pevnou konstrukci, je vhodná do míst, kde máte možnost většího prostoru a plánujete třeba i provoz po celý rok. Lze ji doplnit bočními roletami a dovnitř přidat i topné těleso, pak máte prostor vhodný k celoročnímu provozu. Oproti tomu markýza žádnou konstrukci nepotřebuje, kotví se přímo do fasády domu nebo zdi a ve staženém stavu je téměř neviditelná. Vhodná je do míst, kde třeba nelze zahrádku provozovat po celý rok a primární účel zastřešení je nabídnutí pohodlí zákazníkům v horkém létě. Markýzu lze opatřit větrným čidlem, které se postará o její stažení v případě větru. Kvalitní markýzy odolají i letnímu dešti, nic tak zákazníky nevyruší z jejich odpočinku. Zahrádky a terasy patří nejen k létu, při správném výběru vám mohou zvětšit vnitřní prostor a nabídnout zákazníkům další místa v útulném prostředí.

Publikováno: 24. 09. 2020

Kategorie: Podnikání

Autor: admin