5 jednoduchých tipů, jak v roce 2020 nakopnout byznys

Povánoční prokrastinace je konečně za námi a pracovní koloběh se opět vrací do normálu. Ale co když má váš „normál“ daleko od původních očekávání, která jste měli v době začátku podnikání? Pokud se vám byznys nepodařilo rozjet na plný plyn v předchozích letech, neznamená to, že se vám to nepodaří letos. Budete-li se držet následujících doporučení, vaše šance na úspěch výrazně vzroste.

1. Připravte si plán, jak vyrůst

Začátek roku je jako stvořený pro bilancování. Sepište si vaše dosavadní úspěchy i neúspěchy a na základě faktických dat vytvořte funkční strategii dalšího růstu. Bez přesných analýz budete vařit z vody a pravděpodobnost, že se vaše podnikání povznese na další úroveň, bude velmi malá.

2. Hledejte způsoby, jak ušetřit

Zvýšení zisku je obvykle podmíněno investicemi. Chybějící prostředky můžete získat poměrně snadno – začněte šetřit na správných místech. Ekonomický software vám prozradí, kudy tečou vaše peníze zbytečně a napoví vám, kde se naopak vyplatí otevřít kohoutek.

3. Přestaňte věštit z koule, využívejte data

Podnikání ve stylu „pokus-omyl“ nemá budoucnost. Firma může vzkvétat pouze za předpokladu, že začnete aktivně pracovat s tvrdými daty. Naprosto zásadní je sledování finančního zdraví podniku prostřednictvím pravidelných reportů s obchodními statistikami.

4. Automatizujte, optimalizujte

Snižte počet rutinních úkonů a získejte drahocenný čas pro rozvoj firmy. Automatizaci a následnou optimalizaci vnitropodnikových procesů umožňují podnikové informační systémy – pokud ERP stále nevyužíváte, je na čase to napravit.

5. Nabídněte zákazníkům více, než žádají

K nejefektivnějším konkurenčním výhodám patří proklientský přístup. Přejděte na zákaznicky orientovaný management a vybudujte si početnou základnu loajálních zákazníků. Vyjdou vás levněji než nákladné lovení nových klientů.

Publikováno: 23. 01. 2020

Kategorie: Podnikání

Autor: admin