Mikropůjčka je dobrý sluha, ale špatný pán

Koncept mikropůjčky je fenomenální. Poskytovatelé těchto speciálních úvěrových produktů obvykle nemají vysoké požadavky, vyřízení je rychlé a jednoduché, částka nijak astronomická. Tak kde je problém? Především na straně dlužníků, kteří zapomínají na jednu zásadní skutečnost – peníze jim sice zalepí díru v rozpočtu, ale budou je muset zanedlouho vrátit. Chcete-li se vyhnout zbytečným problémům, přečtěte si následující pravidla zodpovědného mikropůjčování. Mikropůjčku lze obecně charakterizovat jako malou, krátkodobou a vysokoúročenou. V praxi se setkáte také s pojmem půjčka bez doložení příjmu, SMS půjčka, půjčka před výplatou apod. Výše úvěru se pohybuje v rozmezí několika set až tisíc korun, doba splatnosti od tří do šesti týdnů. Tip: Mikropůjčku si často sjednávají také OSVČ - nebankovní půjčka pro podnikatele přijde vhod v momentě, kdy si zákazník dává na čas s úhradou faktury. Pokud jste se skálopevně rozhodli, že si mikropůjčku sjednáte, odpovězte si na následující otázky:
  • Opravdu nemůžete finanční problémy vyřešit jinou cestou – je finanční injekce v podobě půjčky před výplatou jediným možným řešením?
  • Půjčujete si na výdaj, který nepočká?
  • Nebude vám dělat problém včasné splacení v termínu?
Je třeba si uvědomit, že mikropůjčka není určena pro splácení jiných dluhů (např. splátky většího úvěru). Právě tímto způsobem se spousta lidí dostává do bludného kruhu splátkového kolotoče, ze kterého obvykle není úniku jinak než osobním bankrotem. Mikropůjčka má smysl jen v případě náhlých a nezbytných výdajů, které byste byli schopni pokrýt z výplaty. Může se jednat například o pořízení důležitého spotřebiče (pračka, lednička) nebo nedoplatku za energie. V každém případě nepodceňujte výběr konkrétního produktu. Důkladně si vyberte půjčku, která má nejvýhodnější podmínky – zaměřte se na prověřené společnosti a vždy si přečtěte smluvní podmínky. Předejdete tak případným nepříjemnostem.

Publikováno: 12. 05. 2017

Kategorie: Finance

Autor: admin

Tagy: nebankovní půjčka pro podnikatele | půjčka bez doložení příjmu