Jak se stát jednatelem s.r.o. bez zbytečných průtahů?

Rozhodli jste se z OSVČ přesedlat na vlastní firmu? Pokud jste zvážili všechna pro i proti a přiklonili se k názoru, že vám bude „eseróčko“ ku prospěchu, směle do toho. S trochou štěstí založíte s.r.o. za tři až čtyři týdny. Připravte se však na to, že při sebemenší chybě podstoupíte celý proces pěkně od začátku. Není výjimkou, když laik začne podnikat až po dvou měsících. Ale nejde jen o marnění času na úřadech – čas jsou peníze, což znamená ztrátu zisku za období, kdy mohla firma dávno fungovat. Jak z toho ven? Existuje několik způsobů, jak začít podnikat výrazně rychleji!

Nechte si založit s.r.o. na klíč

Proč zbytečně ztrácet čas něčím, co profesionál zvládne levou zadní? S porouchaným automobilem jdete do servisu a nesnažíte se opravit motor svépomocí. Jednejte podobně i v případě založení firmy – obraťte se na specialisty, kteří mají vyřizování v malíku. Zajistí pro vás vše potřebné, a to v mnohem kratším čase a bez rizika chyby a následného opakování celého procesu. Založení společnosti externí firmou není drahé – jednoduchým výpočtem zjistíte, že by vás ušlý zisk vyšel mnohem dráž. Odborníci sepíší zakladatelskou listinu, připraví veškerou dokumentaci, ověří podpisy, ohlásí živnosti a podají návrh na zápis do obchodního rejstříku. Nakonec vaši společnost registrují na finančním úřadě a pořídí i výpis z živnostenského rejstříku.

Pořiďte si ready made s.r.o.

Necháte-li si založit s.r.o. na klíč, začnete podnikat rychleji, ale stále počítejte s určitou prodlevou. Výrazně rychlejší je zakoupení ready-made neboli předpřipravené společnosti. Jde o již fungující firmu, která je zapsána v obchodním rejstříku. Nicméně nikdy nevyvíjela žádnou podnikatelskou aktivitu a nemá žádnou ekonomickou ani účetní historii. Ready made s.r.o. se zakládají z jediného důvodu – prodeje koncovým jednatelům.

Publikováno: 02. 06. 2015

Kategorie: Podnikání

Autor: admin

Tagy: jak založit firmu rychle | založení firmy