Jak se vyrábí igelitové tašky?

Používáme je téměř všichni, ale jen málokdo o nich ví něco navíc. Igelitové tašky nás provází po mnoho dekád – a ačkoliv jsou v posledních letech nahrazovány papírovými či látkovými variantami, stále se těší velké poptávce. Paradoxně mohou být vůči životnímu prostředí ještě o něco šetrnější než tašky z materiálů, které se na první pohled jeví jako „eko“. Pohodlně se usaďte a nahlédněte s námi pod pokličku výrobního procesu.

Igelit se vyrábí z ropy

Z čeho se igelitové tašky vyrábí? Přece i igelitu, ale ten je z...? Pokud jste nechyběli na hodinách středoškolské chemie, zřejmě tušíte, že vstupním materiálem je ropa. Z ní a z několika dalších přísad se vyrábí granule, které výrobní linka promění na polotovar - plastové hadice. Z těch se svařováním vyrábí produkty všeho druhu – kromě igelitových tašek například balicí fólie.

Zapomeňte na PVC, lepší volbou je LDPE

Výše zmíněný igelit je obchodní název pro polyvinylchlorid (PVC), který se vyrábí již od roku 1935. Reklamní tašky se však (byť je stále nazýváme „igelitkami“) vyrábí i z jiných materiálů. Mnohem lepší vlastnosti má fólie LDPE. Její zpracování probíhá za vysokého tlaku, proto je oproti PVC odolnější a spolehlivější. Tašky z LDPE odolávají vlhku, prachu a dalším nepříznivým vlivům. Lze je bez problémů používat opakovaně, jsou plně recyklovatelné a neuvolňují se z nich toxické látky. Vyrábí se v různých provedeních – liší se například průhmatem (zpevněný, nezpevněný) a typem dna. Co se týče potisku, díky ionizaci je výraznější a trvanlivější.

Kdo pro vás vyrobí kvalitní reklamní tašky?

K výrobcům LDPE tašek patří společnost Van Gillern. Nejpoužívanější typy má skladem a zkrátka nepřijdou ani zájemci o menší počet kusů. K tisku používá nejmodernější a nejkvalitnější zařízení – flexotiskárnu. Více se dozvíte na vangillern.cz.

Publikováno: 31. 01. 2020

Kategorie: Ostatní

Autor: admin