Kancelářské křeslo: Je pro vás důležitější, než si možná myslíte

K tomu, abyste mohli efektivně pracovat po celou dobu strávenou v mezi čtyřmi stěnami kanceláře, potřebujete víc než nejnovější MacBook. Podceňovaným, leč velmi důležitým prvkem, je kancelářské křeslo. Vzhledem k tomu, že na něm trávíte několik hodin denně, byste výběr rozhodně neměli podceňovat. V opačném případě se brzy dostaví ztuhlé svaly a bolesti zad. Následovat budou další, a mnohem horší zdravotní komplikace. Chcete-li jim předejít, dejte na naše tipy. Rady související s výběrem kancelářského křesla by šly shrnout do jedné věty – Nešetřete na něm a vyberte si model, na kterém lze přizpůsobit co nejvíce prvků. Ovšem to by bylo až příliš snadné. Nabídka křesel je velmi bohatá a snadno se v ní můžete ztratit. Proto si vezměte k srdci následující rady.

Kolik času prosedíte?

Pokud v kanceláři trávíte jen zlomek pracovní doby, pak nemusíte výběr kancelářského křesla příliš řešit. Vystačíte si s levnějším modelem, aniž by vám hrozily nepříjemné zdravotní problémy. V případě, že sedíte více než cca 4 hodiny, zpozorněte. Vsaďte na kvalitní kancelářské křeslo s bederní opěrou, područníky a výškově nastavitelným opěrákem. Čím ergonomičtější vaše křeslo do kanceláře bude, tím lépe. Co se týče opěrky hlavy, ta je důležitá spíše pro okrajovou skupinu lidí, kteří prosedí více než 8 hodin denně.

Podvozek a kolečka

Kancelářská židle by měla být nejen pohodlná, ale také maximálně stabilní. Většina modelů má dostačující pětiramenný podvozek. Pro měkkou podlahu (koberec, lino...) jsou vhodná tvrdá kolečka. Logicky to platí i naopak – na tvrdé podlaze se lépe pohybují měkká kolečka. Praktická jsou ta se samobrzdící vlastností.

Jaký materiál je ten nej?

Poslední otázka souvisí s výběrem materiálu. V tomto směru to budete mít snadné. Kůže je reprezentativní a praktická, protože se snadno čistí. Nemáte-li však v kanceláři klimatizaci, pak v létě oceníte prodyšnou síťovinu.

Publikováno: 20. 08. 2017

Kategorie: Podnikání

Autor: admin

Tagy: jak vybrat kancelářské křeslo | kancelářské křeslo