6 důvodů, proč je s.r.o. lepší než OSVČ

Učinili jste zásadní rozhodnutí a chystáte se skočit rovnýma nohama do podnikatelského prostředí? Pokud jste své záměry důkladně zvážili a jste si jistí v tom, že se vám podnikání vyplatí, zbytečně nečekejte a pusťte se do toho. Ještě před tím však budete muset zvolit vhodnou formu - měli byste se registrovat jako OSVČ, nebo si založit společnost s ručením omezeným?

Prestiž

Velkou výhodou společnosti s ručením omezeným je fakt, že jde o právnickou osobu, která může v očích klientů působit solidnějším dojmem než OSVČ. Společnost působí stabilněji a může vám otevřít dveře k zajímavým partnerům.

Omezené ručení

Dalším pozitivem společnosti s ručením omezeným je omezené ručení. Zatímco jednatel ručí pouze do výše majetku společnosti, OSVČ ručí celým svým majetkem – tzn. i osobními věcmi.

Daňová optimalizace

Společnost s ručením omezeným pro vás může být zajímavá také z hlediska daňové povinnosti, která se počítá z reálného zisku firmy. Nevyplatíte-li si žádnou odměnu, nebudete muset platit odvody zdravotní pojišťovně ani sociální pojištění. Živnostník se těmto platbám nevyhne, a to ani v případě nulového zisku.

Převoditelnost

O společnosti se dá zároveň říct, že je převoditelná na další generaci. Zatímco OSVČ podniká na sebe a buduje si jméno, které v případě jeho odchodu do penze zanikne, společnosti renomé zůstane a mohou z něj těžit i noví majitelé.

Rostoucí hodnota

Hodnota firmy v průběhu času roste a lze ji kdykoliv prodat. Nic takového živnostník nemůže.

Podnikání ve více lidech

Další velkou podstatnou firmy je možnost zvolení dalších jednatelů a delegace práv a povinností.

Úvodní administrativy se bát nemusíte

Pokud vám založení firmy v ČR přijde jako zbytečně komplikované, můžete se obrátit na odborníky, kteří pro vás firmu založí na klíč, případně si koupit již fungující s.r.o. - tzv. ready made. Odborníci vám zároveň pomohou vyřešit i sídlo firmy. Chcete-li ušetřit za pronájem kanceláře, bude se vám hodit virtuální sídlo společnosti. Zaplatíte zlomek ceny pronájmu a získáte lukrativní adresu.

Publikováno: 22. 06. 2018

Kategorie: Podnikání

Autor: admin

Tagy: s.r.o. nebo osvč | výhody s.r.o.