Výhody letecké přepravy zboží

Potřebujete rychle a bezpečně převést zboží na větší vzdálenost? Získejte základní informace o tom, jak funguje letecká přeprava a zjistěte, jaké výhody či nevýhody s sebou přináší.

Proč zvolit leteckou přepravu zboží?

Všechny možnosti přepravy zboží mají své výhody. Air transport je vyhledávána především kvůli zmiňované rychlosti dodání a zajištění nepřerušované cesty zboží přes krajinu i vodní plochy bez geografických překážek, což lodní, železniční ani kamionová doprava zajistit nemohou. Plynulý transport a přísné letištní kontroly zaručují kvalitnější ochranu vaší zásilky během celé přepravy. Air transport (letecká přeprava) ve srovnání s jinými alternativami přepravy nákladu, poskytuje široké možnosti distribuce zásilek téměř do všech zemí světa. Abyste měli přehled, kde přesně se vaše zásilka aktuálně nachází, nabízí množství přepravních společností tzv. cargo tracking, který umožňuje sledovat polohu a stav zásilky od momentu odeslání až po samotné doručení balíku pohodlně přes internet.

Co potřebujeme, abychom mohli zásilku odeslat?

Uzavřením smlouvy s přepravní společností se vytváří obchodní vztah, ve kterém se obě strany zavazují splnit svou část dohody. Aby dopravní společnost mohla přepravit vaši zásilku, je třeba získat tzv. nákladní list. Tento dokument obsahuje informace o odesílateli a zásilce - místo a datum naložení i doručení, cenu letecké přepravy a pokud je to nutné i zvláštní požadavky odesílatele na dopravce. Smlouva se považuje za uzavřenou v momentě, kdy dopravní společnost akceptuje elektronickou objednávku, případně jiným způsobem potvrdí letecký nákladní list. Dávejte si však pozor, pokud je smlouva již jednou uzavřena. Ani jedna ze stran totiž není oprávněna ji měnit ani zrušit. Jakékoliv změny je třeba uvést písemně v dodatcích, které schválí odesílatel i dopravce.

Kolik stojí letecká přeprava?

Výše poplatků za přepravu se pohybuje v závislosti na celkové hmotnosti zásilky. Protože letadla jsou limitovány váhou přepravovaného zboží, výše ceny je výsledkem poměru hmotnosti a velikosti zásilky. Air transport má velké provozní náklady, proto je cena za přepravu automaticky o něco vyšší v porovnání s ostatními alternativami. I když jde o dražší variantu distribuce, zároveň má i řadu výhod. Navíc se nemusíte zabývat poplatky za připojištění - zboží je totiž přepravováno s minimálním rizikem poškození.

Kdy můžete očekávat svou zásilku?

Délka doručení je individuální. Doručovací lhůta se odlišuje více faktorů - například cílové destinace, frekvence letů, celní zákony či naléhavosti zásilky. Leteckým společnostem trvá průměrně 6 dní, dokud zásilka dorazí do cíle. Rychlost dodání motivuje přepravní společnosti, aby do roku 2020 uskutečnily stanovenou vizi - zkrátit dobu doručení pouze na 48 hodin.

Publikováno: 14. 11. 2019

Kategorie: Ostatní

Autor: admin