Zahoďte klíče a pořiďte si do kanceláře elektronický přístupový systém

Hledáte způsob, jak efektivně zabezpečit kancelářské prostory či firemní budovu? Možná jste to doposud nezaznamenali, ale již poměrně dlouho se namísto klasických klíčů používá elektronický systém s čipovou kartou. Dané řešení je výhodnější z hlediska bezpečnosti zaměstnanců i zabezpečení majetku. Co byste o něm měli vědět, než si ho pořídíte?

V čem čip a karta překonávají klíč?

Opravdu se vám nikdy nestalo, že jste ztratili klíče v tu nejnevhodnější dobu? Pak jistě víte, jaké problémy se ztrátou souvisí. Musí se vyměnit zámek a vyrobit dostatečný počet klíčů pro všechny zaměstnance, kteří do budovy vstupují. Další slabou stránkou klíčů je možnost snadné duplikace. Nic takového není v případě čipu možné. K nejbezpečnějším variantám patří otevírání mobilem pomocí technologií NFS nebo Bluetooth.

Bezpečnost na vysoké úrovni

Kvalitní elektronický přístupový systém lze většinou propojit s dalšími moduly a zajistit tak ještě větší úroveň bezpečnosti. Například integrací s CCTV (kamerový systém) nebo evidencí vozidel. V neposlední řadě pak s pracovníkem na vrátnici, který získá naprostý přehled nad pohybem osob v objektu.

Propojení s docházkovým systémem

Kromě výše uvedených modulů je další velkou výhodou napojení na systém evidence docházky zaměstnanců. Ten lze pak dále propojit s účetním modulem a ušetřit spoustu času v souvislosti se zpracováním mezd. V praxi budete mít kontrolu nad přístupem jednotlivých pracovníků, jejich docházkou a potažmo celkovým výkonem. Systém dokáže data vyhodnotit a předá vám je v podobě přehledné analýzy či reportu. Na základě získaných informací budete moct učinit taková rozhodnutí, která povedou k efektivnějšímu chodu firmy.

Komfortní a bezproblémové ovládání

Z elektronického přístupového systému nemusíte mít obavy, a to ani přesto, že možná patříte k technicky méně zdatným jedincům. Ovládání je velmi jednoduché a uživatelské rozhraní přehledné. Cloudové řešení umožňuje nonstop přístup k datům z libovolného zařízení s přístupem na internet. Veškeré informace budete mít k dispozici v reálném čase, a budete tak moct pružně reagovat dle aktuální situace. Budete-li mít možnost využívat mobilní identifikace s technologií NFC či Bluetooth, chopte se jí. Jde o mnohem pohodlnější variantu než klasická karta. Mobilní telefon máte přeci jen stále při sobě. V neposlední řadě můžete systém napojit také na klimatizaci ve své kanceláři. Ačkoliv tím nijak nezvýšíte bezpečnost nebo firmy, bezesporu jde o velmi příjemnou záležitost.

Dodavatele vybírejte svědomitě

Pokud se vám možnosti nejnovějších technologií zamlouvají, není důvod je nevyužívat. Při hledání dodavatele však kontaktujte pouze odborníky, kteří vám nabídnout komplexní řešení na míru vašich potřeb. Jedině tak nebudete investice do přístupového systému litovat a přinese vám očekávané benefity.

Publikováno: 31. 12. 2017

Kategorie: Podnikání

Autor: admin

Tagy: evidence docházky | mobilní identifikace