7 hlavních výhod PPC reklamy aneb Proč spustit kampaň ještě dnes?

Snad největší přínos PPC (pay per click) reklamy jsme vypíchli v nadpisu. Pokud jste právě dokončili nový online projekt a nechcete čekat, až ho vyhledávače zaindexují a pošlou k vám první návštěvníky, zapněte si PPC kampaň a začněte vydělávat ještě dnes. V praxi však samozřejmě nejde jen o možnost okamžitého spuštění – nabízí se mnoho dalších výhod. Ty největší najdete v tomto článku.

1. Přesné cílení

Správně nastavená kampaň na váš web přivede návštěvníky, kteří mají zájem o vaše služby nebo zboží. Případně ty, u nichž je vysoká pravděpodobnost, že se jim vaše nabídka zalíbí. A samozřejmě můžete cílit lokálně, ale také na zahraničí.

2. Výhodná cena

Platíte pouze za uživatele, které vaše nabídka zaujala. Odborníci z PPC Profits z pobočky PPC reklamy Ostrava potvrzují, že právě proto je tato forma reklamy jedním z top nástrojů na rychlé zvýšení obratu a zisku.

3. Efektivita

Nemusíte se zdržovat uživateli, kteří na váš web zabloudili. Poměr cena/výkon je v případě PPC reklamy vynikající.

4. Flexibilita

Trh se mění, ale není problém kampaň okamžitě předělat podle aktuálního dění. Kdykoliv ji stopnete, upravíte a opět spustíte.

5. Možnost přesného měření

Kvantifikace úspěšnosti a vyhodnocení přínosu kampaně je snadné. Přesně se dozvíte, zda se vám investice vrátila, případně proč byla kampaň neúspěšná – a podle toho ji napříště doladíte.

6. Není agresivní

Uživatelé nemají agresivní reklamu příliš v lásce. V krajním případě může dokonce poškodit brand. PPC reklama je v tomto směru mnohem šetrnější – neobtěžuje, ale přesto má velký potenciál zaujmout.

7. Není riziková pro web

Špatně provedená optimalizace může web doslova pohřbít. U PPC reklamy penalizace ze strany vyhledávače nehrozí. Co dodat závěrem? Snad jen to, že většina uvedených výhod jde ruku v ruce se schopnostmi člověka, který se o PPC kampaň stará. Chcete-li mít jistotu, že z ní dostanete maximum, obraťte se na někoho, kdo se v oboru pohybuje dostatečně dlouho a zároveň chápe business klientů v souvislostech. Třeba na PPC Profits – full service agenturu tvořící reklamy napříč Google Ads, Sklik a Etarget. Stačí kontaktovat nejbližší pobočku (např. Ostrava PPC reklamy) a vaše internetové podnikání může začít naplno.

Publikováno: 20. 01. 2019

Kategorie: Marketing

Autor: admin

Tagy: výhody ppc reklamy