Pozornost si zaslouží i osvětlení v kanceláři. Proč vsadit na LED?

Budiž světlo. Bez něj bychom se museli spoléhat na úplně jiné smysly a bůhví, jak by to na světě vypadalo. A proto - kde se nám nedostává světla přirozeného, pomáháme si umělými zdroji. A zatímco doma se nad jejich výběrem pozastavujeme a svědomitě hledáme ten nejlepší, v kanceláři nás to netrápí. Což je škoda, protože přechodem z fluorescenčního na LED osvětlení můžete jen získat. Jaké jsou výhody technologie a proč nemá smysl s výměnou žárovek a dalších zdrojů čekat? Po přečtení článku vám dojde, že jediný LED pásek váš rozpočet nespasí.

Úspora peněz a energie

Pokud jste si pořídili LED osvětlení či kompaktní zářivky domů, pak vás zřejmě nemusíme s nejzajímavější výhodu energeticky úsporných světelných zdrojů seznamovat. Moderní LED osvětlení funguje při mnohem nižším příkonu než klasické žárovky. Při srovnatelném množství světla je spotřeba výrazně nižší - v praxi se může jednat i o více než 75 %.

Světlo, které svítí velmi dlouho

Předpokládáme, že v kanceláři máte na práci úplně jiné věci než častou výměnu zdrojů světla. V případě LED osvětlení si se životností nemusíte lámat hlavu - vydrží svítit mnohonásobně déle než halogenové osvětlení a samozřejmě nesrovnatelně déle než klasická žárovka. A protože čas jsou peníze, ušetří vám spoustu finančních prostředků souvisejících údržbou kanceláře i v tomto ohledu.

LED osvětlení nahází uplatnění nejen v kancelářích, ale také v halách a dalších provozech. | Foto: ecologic.sk

Příjemné světlo bez čekání

Každý, kdo má zkušenosti s halogenovými či tradičními zdroji světla, moc dobře ví, že když se žárovka poprvé rozsvítí, trvá až několik minut, než poskytne maximální výkon. I v tomto směru jsou LED žárovky mnohem lepší. LED čipy svítí na maximum bez zbytečného čekání. Což je ostatně jeden z důvodů, proč je tak oblíbené průmyslové LED osvětlení. A co je ještě lepší? Intenzitu osvětlení si můžete nastavit podle libosti, čímž si pracovní prostředí přizpůsobit tak, aby vám maximálně vyhovovalo. Potřebujete snad další důvody pro výměnu stávajících strojů za LEDky?

Publikováno: 25. 03. 2019

Kategorie: Podnikání

Autor: admin

Tagy: led osvětlení do kanceláře