Binární opce: Finanční deriváty, se kterými může obchodovat každý

S podkladovými aktivy (akcie, komodity...) může obchodovat opravdu každý, dokonce i vy. Představte si, jak vyděláváte z pohodlí domova a věnujete se něčemu, co vás skutečně baví. Přesně tak totiž vypadá den mnoha úspěšných obchodníků s binárními opcemi – zjednodušenými finančními deriváty, pro které je typická přehlednost a jednoduchost.

Princip obchodování s binárními opcemi je prostý

Zapomeňte na komplikovaná schémata obchodování na finančních trzích. Obchodování s binárními opcemi je velmi snadné. V podstatě jde jen o správnou předpověď budoucí ceny vybraného aktiva. Zvolíte, jakým směrem se pohne cena za určitý časový úsek (minuty, hodiny, dny, týdny...) a v případě správné předpovědi získáte zisk v řádu až stovek procent. Zdá se vám tento způsob výdělku až příliš snadný? Pozor – binární opce fungují na jednoduchém principu, ale správný odhad vývoje ceny aktiva již záleží na vašich zkušenostech. Člověk bez základního povědomí o finančních trzích může velmi rychle přijít o celý vklad.

Kde se s binárními opcemi obchoduje?

Obchodování s binárními opcemi probíhá všude. Můžete vydělávat v obývacím pokoji a když na to přijde, tak třeba i na lehátku u bazénu. Budete potřebovat pouze zařízení s přístupem na internet a speciální softwarovou platformu, kterou zdarma poskytují brokeři. Výběr brokera nepodceňujte a pro lepší orientaci si vyberete někoho, kdo vám umožní rozjet binární opce v češtině. Dejte na dobré reference a renomé, které si broker během několikaleté působnosti získal. A zaměřte se také na vstupní benefity. Například broker TopOption nabízí bonus 100 dolarů na první vklad. Tip na závěr: Předtím, než začnete obchodovat s binárními opcemi „na ostro“, si vyzkoušejte simulaci na demo účtu. Solidní brokeři obchodování nanečisto umožňují a potenciální obchodníci si tak mohou vyzkoušet, jak systém funguje.