Čeká vás jednání s důležitým obchodním partnerem? Naučte se kvalitně jednat

Jak uchopit schůzku, která vám může změnit život? Aby jednání s významný klientem skončilo modelem „win-win“, tedy oboustranně výhodnou spoluprací, musíte se na něj důkladně připravit, a to odborně i lidsky. Jaké jsou nejčastější chyby a proč je vhodné zvolit neutrální místo?

Jednání předchází svědomitá příprava

Odborníci tvrdí, že 90 % úspěchu tvoří příprava, která však nespočívá pouze ve studiu materiálů (smluv, knih atd.), ale především osobnosti protistrany. Pokud je to ve vašich možnostech, zjistěte si o daném člověku důležité informace – například co má rád a kde jsou jeho slabiny. Jistě nemusíme zdůrazňovat, že pátrání musí proběhnout diskrétně.

Definujte konkrétní strategii

Schůzky obvykle probíhají s předem daným cílem. Udělejte si proto jasno v tom, co od protistrany požadujete a postavte účinnou strategii, pomocí které se dopracujete k uspokojivému výsledku. Snažte se vyhnout improvizaci, mohla by zbytečně odhalit vaše slabá místa a uzavřít vám cestu ke kontraktu. Určitě není od věci, mít v záloze několik přijatelných variant. Usilujte o ideální řešení, i kdybyste nedávali velkou šanci tomu, že „projde“.

Vyberte neutrální území

Neutralita zvoleného místa nahrává atmosféře rovnocenného postavení obou stran. Navíc se můžete „blýsknout“ svým vytříbeným vkusem. Správnou volbou je stylový podnik, kde je lze snadno vytvořit příznivou situaci. Nebojte se protistranu pozvat a zaplatit jí dobrý oběd. Ještě před tím si místo otestujte a zjistěte, zda je skutečně na úrovni.

A jak by mělo vypadat místo, jehož výběrem odhalíte svůj kus? Třeba jako nevšední hotel v Ostravě, který vznikl v místě bývalé šachty.

Hotel Ostrava Jan Maria patří mezi nejlepší podniky v kraji a v minulosti hostil i prezidenta Zemana.

Nedílnou součástí komplexu je vyhlášená restaurace Ostrava, ve které připravují jídlo z kvalitních surovin. Rozhodnete-li se setrvat déle, určitě vám přijdou vhod fitness centrum a privátní wellness zóna, kde se nachází infra sauna a vířivka Ostrava. Zájemcům o jedinečné zážitky hotel nabízí atraktivní pobytové balíčky.

Publikováno: 22. 04. 2021

Kategorie: Marketing

Autor: admin