Ve strojírenství jsou koncové měrky nenahraditelné

Posuvná měřítka, hloubkoměry, úchylkoměry, koncové měrky, válečkové měrky i výškoměry. Jedná se pouze o krátký výčet nástrojů, které se používají napříč strojírenskou výrobou. Stejně tak mají nezastupitelnou roli závitové, třmenové i válečkové kalibry. V následujících řádcích se zaměříme především na koncové měrky, ale prozradíme vám i něco o kalibrech.

Co jsou koncové měrky?

Prvně se podíváme na koncové měrky, které můžete znát i pod názvy Johanssonovy měrky, základní měrky, případně Johansonky. Spadají do skupiny měřidel, jejichž přesnost dosahuje až 0,001 milimetru. Současný trh nabízí dvě různé alternativy, co se materiálu týče, a to ocelové a keramické měrky. Oba materiály jsou vysoce odolné a precizní. Koncové měrky se rozlišují také podle délky. Krátké varianty dosahují délky až 100 milimetrů, dlouhé zase až 1 000 milimetrů. Stejně tak jsou rozličné stupně přesnosti. Třeba odborník Michovský – TOOLS s.r.o. nabízí třídy přesnosti 0 a 1. Samostatné měrky si zakoupíte v délkách až 1 000 milimetrů. Sehnat se však dají i výhodné sady koncových měrek s různými specifikacemi.

Co jsou kalibry?

Ještě v přesném strojírenství na chvíli zůstaneme. Slyšeli jste o tom, že jsou nezbytné také kalibry? Slouží k minimalizaci nákladů a k zefektivnění výroby, protože předchází tomu, abyste vyráběli zmetky. Kalibry jsou kontrolní nástroje, pomocí nichž přeměřujete, jestli výsledný obrobek odpovídá požadavkům. Podívejte se do bohaté nabídky společnosti Michovský – TOOLS s.r.o., jež má na tuzemském trhu široké uplatnění. Uspokojí potřeby i vskutku náročných strojírenských firem. Většinu produktů má skladem, takže dodávka je poměrně rychlá, objednávky jsou expedovány už do 24 hodin. Michovský – TOOLS s.r.o. na trhu působí více než dvacet let. Podrobnosti o produktech najdete na meridla.cz.

Publikováno: 16. 08. 2020

Kategorie: Podnikání

Autor: admin