Čisté pracoviště jako základ úspěšného byznysu? Překvapivě ano!

Doma máte uklizeno, ale jak jste na tom s čistotou pracovního prostředí? Možná nepatří mezi vaše priority a odbýváte ji s tím, že „máte moc práce“ a „nemáte čas na tak nepodstatné věci“. Nejste v tom sami, většina lidí řeší úklid ve firmě až v momentě, kdy se situace poněkud vyhrotí a na nepořádek a špínu si začnou stěžovat i podřízení. A samozřejmě nejde jen o kanceláře, pozornost si zaslouží také ostatní firemní prostory včetně vestibulu a koridorů. Proč je na čase změnit přístup a zajistit, aby pracoviště vypadalo jako ze škatulky? Důvodů je více a všechny mohou pozitivně ovlivnit váš byznys.

Lidé dávají na první dojem

Prvním důvodem, proč pravidelný úklid kancelářských prostor nepodceňovat, je dojem, jakým vaše pracovní prostředí působí na ostatní. Čistá a uklizená kancelář je v očích klienta mnohem důvěryhodnější a v podstatě vám chystá půdu k navázání spolupráce. Pozitivní dojem z ní získají také významní obchodní partneři či zájemci o práci, které pozvete na pohovor. V očích spotřebitele budete díky čistému pracovnímu prostředí někým, kdo nabízí kvalitu (týká se služeb i výrobků). Je to k nevíře, ale odborníci se shodují, že i čištění podlah tak může významně ovlivnit celkové vnímání brandu.

Produktivnější zaměstnanci

Zaměstnanci tráví v práci spoustu času. Pro některé je kancelář takřka druhým domovem, a je proto na místě udržovat prostředí v takovém stavu, aby se v něm cítili příjemně. V čistém a uklizeném prostoru jsou spokojenější a výrazně produktivnější.

Zdraví na prvním místě

Má vůbec smysl polemizovat o významu důkladného čištění v době, jako je ta dnešní? Pravidelný úklid je naprosto zásadním aspektem prevence šíření nemocí. Chovejte se svědomitě a chraňte zdraví svých zaměstnanců, obchodních partnerů průběžnou desinfekcí. Zamezíte tím šíření vysoce nakažlivých onemocnění a minimalizujete riziko prostojů.

Publikováno: 29. 06. 2020

Kategorie: Podnikání

Autor: admin