Pořízením repasovaného workstationu ušetříte až desítky tisíc

Pokud se při práci neobejdete bez výkonného počítače, který s přehledem zvládá náročné CAD / CAM aplikace, grafické programy nebo software na stříhání videa, pak jistě víte, že pořizovací cena nových strojů není zrovna nízká. Co možná nevíte je fakt, že se evoluce hardwaru, respektive jeho výkonové stránky, v posledních šesti letech výrazně zpomalila. Pořídíte-li si starší repasovaný workstation, ušetříte spoustu peněz.

Omezený rozpočet není překážkou

Pro studenty, projektanty, grafiky, lékaře s odborným zaměřením na protetiku a další profese spadající do skupiny potenciálních uživatelů jsou repasované počítače skvělou volbou. Pracovní nástroj s velmi slušnými parametry je k mání za cca 10 – 30 % původní ceny. Výrobci se v posledních letech soustředí na jiné než výkonové oblasti vývoje, a proto je starší technika plně dostačující. V některých ohledech dokonce předčí novější hardware. Příkladem budiž procesory Intel XEON z roku 2010, které jsou efektivnější při renderování grafiky a videa než novější Intel Core i5 z roku 2014. Trend zaznamenaly také mnohé firmy a výrazně prodloužily interval obměny počítačů. Doby, kdy se každoročně měnily pracovní počítače, patří do historie.

Jak vybrat počítač pro CAD / CAM?

Rozhodnete-li se pro repasovaný počítač pro CAD / CAM, vyberte si model, který disponuje výkonným (vícejádrovým) procesorem, velkou pamětí RAM (ideálně několik desítek GB) a dobře optimalizovanou grafickou kartou. Nemělo by chybět ani kvalitní chlazení a odolné šasi. Chybu neuděláte v případě zmíněného procesoru Intel XEON s min. 4 jádry a grafickou kartou NVIDIA Quadro.

Kde najdete nejlepší repasované počítače?

Největší výběr repasovaných workstationů v desktopovém i laptopovém provedení najdete u specialisty LevnaPC.cz. V nabídce najdete techniku DELL, která patří k nejspolehlivějším značkám.

Publikováno: 17. 10. 2016

Kategorie: Práce

Autor: admin

Tagy: počítač pro cad / cam | repasované počítače