Co vám dá účast na konferencích?

Pro některé podnikatele je účast na konferencích ztrátou času. Argumentují tím, že dnes většinu důležitých informací servírují tématické webové portály. V tom mají pravdu – na webu je ohromné množství odborných článků. Jenomže konference má i jiný přínos. Prozradíme vám, proč byste se měli čas od času odpoutat ze své komfortní zóny a vydat se vstříc novým zkušenostem.

Dobijete si baterky a budete efektivněji pracovat

Pracovat non-stop může jen stroj. Možná jste workholik tělem i duší, ale jednou za čas odpočívat musíte. A proč to nespojit s něčím užitečným? Na konferenci si takříkajíc dobijete baterky, nasbíráte inspiraci a budete mít ještě větší chuť do práce. Pokud se konference koná na příhodném místě (například čtyřhvězdičkový hotel Belvedere Praha), užijete si i nad rámec přednášek. Vynikající jídlo nebo doplňkové služby, jako jsou třeba masáže nebo kadeřnictví, není důvod odmítat.

Poznáte své business idoly naživo

Nikdy jste netoužili po setkání se svými podnikatelskými modlami tváří v tvář? Na konferencích je poznáte z jiného úhlu než na sociálních sítích. S trochou štěstí si najdou čas, aby vám zodpověděli pár otázek, udělají si s vámi selfie a vykouzlí vám na tváří úsměv.

Nové kontakty

Kde jinde dostanete možnost navázat spolupráci se zajímavými lidmi? Získávání nových kontaktů přes internet je příliš neosobní, na konferenci vám to půjde snadno. Ať už jde o potenciální partnery nebo zákazníky, na konferencích se to lidmi jenom hemží.

Rozhodli jste se uspořádat konferenci?

Možná vás pravidelná účast na akcích inspiruje k tomu, abyste zorganizovali vlastní konferenci. V prvé řadě nesmíte podcenit kapacitu – pro větší akce je je jako stvořený sál k pronájmu v Praze v Hotelu Belvedere. Ovšem nezapomeňte, že že ani ty nejlepší konferenční prostory v Praze vás nezachrání, pokud podceníte informační hodnotu přednášek a pozvete nudné spíkry.

Publikováno: 29. 05. 2017

Kategorie: Podnikání

Autor: admin