Marketingové trendy 2020: Jak se marketing mění?

Rok 2020 se zatím nevyvíjí pravděpodobně podle plánu nikomu. Pandemické období a karanténa změnily fungování celé ekonomiky. No a samozřejmě ovlivnilo i marketingové trendy. Jak je na tom marketing v roce 2020?

Podcasty lidé poslouchají méně

Tedy alespoň některá témata. Koronavirus je už obehraná písnička, a proto podcasty, které řeší současnou situaci, zaznamenaly pokles v počtu odběratelů. Lidem se už nechce o pandemii poslouchat, naopak hledají jiná témata, která si udrží jejich pozornost a pomohou jim utéct z reality. I proto na popularitě získávají podcasty, které se věnují tématům jako zdraví, vaření či věda.

Mění se způsob práce marketérů ve světě

Marketing je obor, který se rychle vyvíjí a dynamicky mění. V současné situaci se změnila i práce online marketingových agentur. Lidé pracují převážně z domu, díky čemuž se obor stane mnohem flexibilnější. Co se týče důležitého setu schopností a dovedností, marketing jednoznačně vyžaduje takzvané měkké dovednosti a kreativitu, ačkoli technologie budou provádět mnoho úkolů, pracovníky nahradit nesvedou.

Důraz se neklade pouze na produkty, ale také na služby

Koncept marketingové strategie se s příchodem roku 2020 mění. Není důležitý jen produkt, který firma prodává, ale také služby, které ho doprovází. Až 4 z 5 zákazníků si totiž potrpí na servis. Pokud tedy zákaznický servis nepřesahuje do online světa, může se stát, že byznys nebude úspěšný.

Člověk si udrží pozornost jen několik sekund

Průměrný člověk dokáže věnovat čemukoliv pozornost přibližně 8 sekund. To znamená, značka má k dispozici 8 sekund, aby ho oslovila a zaujala. Jinak se zákazník ani nedostane ke Call to action. I proto v roce 2020 budou lidi zajímat převážně krátké a jasné claimy, sociální sítě a personalizované reklamy. Sledujte i vy trendy, které marketing v roce 2020 přinese. A pokud vás zajímá specifická služba, neváhejte oslovit profesionály a dohodnout si marketingovou konzultaci s odborníky.

Publikováno: 29. 04. 2020

Kategorie: Marketing

Autor: admin