Dobrý koberec patří nejen do obýváku

Každý druhý má doma plovoucí podlahu. Rozhodně se nejedná o špatné podloží, právě naopak. Nicméně tento druh podlah má i celou řadu nevýhod, které ovšem může pomoci zmírnit vhodně vybraný koberec.

Jsou teplé

Asi tím největším negativem plovoucích podlah ze dřeva či vinylu je povrch, respektive jeho teplota. Ta bývá nízká i během letních dní. Lidé, kteří doma běžně chodí bosí, se tudíž mohou snadno nachladit. Koberce jsou naopak teplé. Musí se však jednat o kvalitní typy, nikoliv o tenké verze vhodné tak akorát do kanceláří. Proto je také dobré použít tepich nejen klasicky v obývacím pokoji, ale vybavit jím minimálně i dětský pokoj. Hlavně menší děti, co si ještě nehrají s počítačem, tráví většinu času na zemi. A ta by neměla být z pochopitelných důvodů chladná. Koberce také lépe vypadají. Ne že by snad plovoucí podlahy byly ošklivé, ale dobře zvolený tepich má tu moc fungovat dobře také jako dekorace.

Snadněji se čistí

Vyčistit koberec bylo vždy složitější než plovoucí podlahu. A dodnes se na tom nezměnilo vůbec nic. Avšak v současnosti už existují dostatečně efektivní specializované přípravky, s nimiž jde čištění mnohem lépe od ruky. V kombinaci s moderními vysavači je tudíž čištění koberců daleko jednodušší než kdy dříve.

Opravdová kvalita

Standardní dobrý koberec se dá dnes pořídit za pár tisícovek. Kdo však požaduje opravdu něco extra, ten sáhne po některém z kvalitních orientálních koberců. Jedná se o ručně vyráběné produkty z přírodních surovin. I proto neztrácí své vynikající vlastnosti ani po desetiletích používání. Jsou ovšem o dost dražší, než je u běžných tepichů zvykem. Řádově se jejich cena pohybuje ve vyšších desítkách tisíc. Naštěstí jsou zde obchody typu Buchara-eshop, kde si každý zájemce může koupit perský koberec docela často ve slevě. Stačí jen vyčkat na správný okamžik.

Publikováno: 23. 05. 2022

Kategorie: Ostatní

Autor: admin