Hledáte vhodnou platformu pro váš první eshop? Začněte na WordPressu

WordPress poskytuje redakční a publikační služby svým uživatelům již od roku 2003. Svou popularitu si ovšem nezískal přes noc. Postupem času se z platformy stal nejpoužívanější redakční systém na světě. Většina webových stránek, eshopů a blogů je totiž postavena právě ve WordPressu. Na rozdíl od konkurence nabízí uživatelům nejrůznější výhody, které vám prozradíme v následujících řádcích.

WordPress je zdarma

Za služby, které platforma poskytuje nic nemusíte platit, což většina uživatelů zaručeně ocení. Vyhnete se tedy placení měsíčních poplatků a získáte plnohodnotný redakční systém. Avšak internetovou doménu a hosting zaplatit musíte.

Co byste měli vědět před založením eshopu

Ještě než položíte stavební kámen svého nového eshopu měli byste mít znát tyto základní informace – k založení eshopu potřebujete web hosting a doménu, vybrat vhodnou grafickou šablonu, zvolit platební bránu a WooCommerce pluginy.

Co je WooCommerce?

WooCommerce je plugin ve WordPressu, který se používá ke snadnému a rychlému vytvoření nového eshopu. S pomocí dalších pluginů, jako je například WooCommerce Zásilkovna, je možné e-shop propojit s dalšími službami. Pluginy pro integraci platebních bran - například WooCommerce Comgate a GoPay a rozšíření pro napojení fakturačních systémů Fakturoid a iDoklad najdete na stránkách českých vývojářů Toret.cz.

Rozšiřující grafické šablony a pluginy

WordPress nabízí tisíce grafických šablon, pluginů a snippetů, z nichž obrovské množství obsahu pořídíte zcela zdarma. Máte k dipozici také prémiový obsah, za který se sice platí, ale nejsou to žádné astronomické částky. Ceny placených šablon jsou v rozmezí od 45 do 75 USD, tedy v přepočtu od nějakých 990 až po 1 665 Kč.

Jednoduché ovládání a rychlá instalace

S instalací WordPressu si nemusíte dělat starosti, je snadná, rychlá a zvládne ji i úplný nováček. Ovládání je rovněž procházka růžovým sadem, protože prostředí platformy je velmi intuitivní a přehledné. Navíc nemusíte disponovat žádnými znalostmi v oblasti programování, hravě si poradíte i bez nich.

Publikováno: 10. 10. 2021

Kategorie: Podnikání

Autor: admin