S vodními filtry můžeme být opravdu čistou vodu

Doma nám stačí otočit kohoutkem a teče pitná voda máme tak mnohem větší štěstí než mnoho jiných míst na světě. Přesto se vyplatí přemýšlet nad tím, jak moc čistou vodu pijeme.

Filtry pro opravdu čistou vodu

Ve vodě najdeme mnoho chemikálií, znečišťují ji léky zemědělské přípravky, jako jsou pesticidy a další hnojiva, antibiotika i hormony. Voda do veřejných vodovodů samozřejmě prochází velkým množstvím vodních filtrů, aby byla naprosto nezávadná a pitná a splňovala veškeré normy. Tento proces je však stále dražší a samozřejmě se musí projevit na ceně vody. Tu používáme také na mytí, praní či umývání nádobí a občas nás tak napadne otázka, zda je tato voda opravdu tak čistá, jak by měla být. Pro použití v domácnostech jsou tak ideálním řešením filtry na pitnou vodu, které ji nejen zbaví nečistot, ale také právě pesticidů, těžkých kovů, antibiotik a dalších škodlivých látek, které pro naše tělo nejsou prospěšné. U upravené vody tak máme naprostou jistotu, že je perfektně čistá a neobsahuje žádné škodliviny. Některá takto upravená voda je vhodná i pro kojence už od 6 měsíců věku.

Upravená voda lépe chutná

V létě je nutné dodržovat pitný režim, a to jak u dospělých, tak dětí právě chuť vody je ale často překážkou, která nám tento závazek narušuje a pijeme málo. Děti vodu, která jim nechutná odmítají a raději sáhnou po limonádách nebo slazených čajích, které jsou však plné barviv a stabilizátorů. Filtry na vodu pomáhají zlepšit chuť vody. Nejen v horkých letních dnech je voda tou nejpřirozenější tekutinou pro naše tělo, a proto by většinu pitného režimu měla tvořit právě ona. Upravená voda lépe chutná a děti i dospělí ji pijí rádi, což pomáhá ke snadnějšímu dodržování pitného režimu a předcházení riziku dehydratace i jejím příznakům, jako jsou bolesti hlavy, nesoustředěnost a špatná nálada.

Publikováno: 23. 06. 2022

Kategorie: Ostatní

Autor: admin