Home office snadno a rychle: Jak si ji zařídit, aby vypadala k světu?

Zařídit si doma pracovnu je snem spousty lidí – a pandemie koronaviru mnohé přiměla k tomu, aby si ho splnili. Pokud jste se rozhodli pro výměnu kanceláře za home office i vy, dejte si dobrý pozor na to, jak si ji zútulníte. Představa práce na gauči s notebookem na klíně, je mírně řečeno naivní. Chcete-li, aby vaše obvyklá pracovní produktivita nijak výrazně neklesla, a v lepším případě o něco stoupla, držte se následujících tipů.

Ideální je celá místnost, stačit však může zákoutí

Do které části bytu se uchýlit? Kdo má k dispozici nevyužitou místnost, může si gratulovat. V takovém prostředí si lze vytvořit skvělou pracovnu, ve které bude klid, a tedy ideální podmínky na práci. Ale co když takovou možnost nedostanete, protože váš byt nenabízí tolik prostoru? Nevzdávejte se a hledejte kout, který si přetvoříte k obrazu svému. Podstatné je, aby ostatní členové domácnosti respektovali, že ačkoliv sedíte jen pár metrů od nich, ve skutečnosti jste myšlenkami jinde – v plném pracovním nasazení.

Zařízení musí být praktické i estetické

Bez čeho se při práci téměř jistě neobejdete, je kancelářský stůl s dostatečně rozměrnou pracovní plochou a zásuvkami, do kterých si uložíte kancelářské potřeby a další věci, jež při práci běžně používáte – je mnohem efektivnější je mít takto po ruce, než je muset neustále hledat po bytě. Hodit by se vám mohl i jiný kancelářský nábytek – třeba menší skříňka, případně větší kancelářská skříň. Jednoduše zohledněte své požadavky na úložné prostory. Někdo si skutečně vystačí s několika šuplíky, pro jiného je málo jedna almara. Při výběru nehleďte pouze na praktickou stránku nábytku – pořiďte si takový, který bude lahodit vašemu vkusu. V případě umístění do některého z již zařízených pokojů se snažte o to, aby nový kancelářský nábytek ladil s původním. A nezapomeňte na pár rostlin a vkusné dekorace, třeba motivační plakáty. Navodí tu správnou atmosféru, při které se bez problémů ponoříte do úkolů.

Publikováno: 17. 12. 2020

Kategorie: Podnikání

Autor: admin