Jak na zdravé sezení v kanceláři?

Trávíte většinu pracovní doby sezením? V tom případě buďte na pozoru. V důsledku nepřirozené polohy při sezení může dojít k přetížení a zvýšení napětí tkání. V to v praxi neznamená jen nepohodlí, ale také zdravotní neduhy v podobě bolesti hlavy, šíje a páteře. Kvůli nesprávnému sezení pocítíte únavu a sníží se vaše výkonnost. Jak těmto problémům předejít? Dodržováním několika základních pravidel a pořízením kvalitní kancelářské židle.

Zásady správného sezení

Zdravým sezením zabráníte degenerativnímu poškození kloubů, snížíte svalové napětí a únavě svalů, dosáhnete správného zatížení plotének, budete lépe a volněji dýchat, zlepší se cirkulace vašeho krevního a lymfatického oběhu a v neposlední řadě zvýšíte efektivitu práce.
Podstatné je, aby velikost sedadla a další vlastnosti kancelářské židle odpovídaly vašim tělesným proporcím. Seďte na celé ploše sedadla a dejte si pozor, aby okraj sedáku netlačil na oblast podkolenních jamek. Nohy by měly být rozkročené minimálně na šířku boků a opírat se celými chodidly o zem. Je žádoucí, aby židle disponovala anatomicky tvarovanou bederní opěrkou (udržuje přirozené zakřivení páteře). Při práci na počítači umístěte monitor a klávesnici tak, aby byly přímo před vámi. Bolestivému zánětu karpálního tunelu předejdete tak, že zápěstí zůstane ve středním postavení. V tomto ohledu se vyplatí investovat do speciální opěrky pro zápěstí.

Pořiďte si kancelářskou židli, na které vydržíte sedět po celou pracovní dobu

Ani dodržování zásad pro správné sezení nezabrání negativním projevům na zdraví, pokud si nepořídíte kvalitní posezení. Levné kancelářské židle, které odpovídají náročným požadavkům pro zdravé sezení, seženete u specializovaného prodejce primazidle.cz. V nabídce jsou také konferenční židle, sedací soupravy a křesla, lavice do čekáren a v neposlední řadě populární sedací vaky. Prodejce garantuje nejnižší ceny (jde o přímého dovozce) a expresní dodání do 24 hodin od potvrzení objednávky. Zbavte se nepříjemných pocitů při sezení, zvyšte efektivitu své práce a neodkládejte pořízení nové židle na „někdy“!

Publikováno: 18. 11. 2015

Kategorie: Podnikání

Autor: admin

Tagy: levné kancelářské židle | zdravé sezení v kanceláři