Jak podnikat na Slovensku? Neobejdete se bez organizační složky

Rozhodli jste se pro expanzi stávajícího podnikání do zahraničí? Pokud je vaše cílovka na Slovensku, nevyhnete se založení tzv. organizační složky. Oproti společnosti s ručením omezeným či akciové společnosti není zapotřebí vložení základního kapitálu. Jedná se o pouhou pobočku zahraniční společnosti (tzn. například české s.r.o.) a nemá první subjektivitu. Jejím vedoucím může být pouze fyzická osoba, a to s bydlištěm v EU nebo v některé ze zemí OECD. Z hlediska daní je však brána jako daňová rezident.

Jak organizační složku založit?

Založení organizační složky není komplikované, musíte však počítat s určitou časovou náročností. V případě chybné dokumentace úředníci žádost zamítnou a vrátí vás zpět na začátek. Nedílnou součástí podání žádosti je úhrada poplatku ve výši 300 €. Dalšími náklady jsou kolky na živnostenském úřadě (0 € za každou volnou živnost, 7,5 € za každou vázanou či řemeslnou živnost) a poplatky za ověření podpisů.

Nechcete ztrácet čas? Nechte si organizační složku společnosti založit na míru

Začátek podnikání na Slovensku vám může usnadnit spolupráce se společností Online Invest, která poskytuje široké spektrum služeb včetně založení organizační složky. Vše zařídíte online, z pohodlí své kanceláře: do formuláře vyplníte potřebné údaje a na jejich základě získáte potřebné dokumenty. Po podpisu a ověření u notáře odešlete dokumenty zpět a o nic víc se nestaráte. Jakmile odborníci z Online Invest vyřídí potřebné živnostenské oprávnění a zajistí zápis do obchodního registru, budete moct začít podnikat.

Nabízí se i jiné možnosti, jak podnikat na Slovensku?

Pokud vám podnikání na Slovenku pod hlavičkou organizační složky z nějakého důvodu nevyhovuje, zvažte založení klasické s.r.o. nebo koupi již fungující společnosti. Online Invest nabízí obojí – zakládá nové společnosti a zároveň má na prodej sro plátce DPH. Podrobnosti najdete na onlineinest.sk.

Publikováno: 26. 08. 2020

Kategorie: Podnikání

Autor: admin