Jak probíhá likvidace vozidla aneb Vše, co byste měli vědět o výkupu autovraku

Životnost některých automobilů je úctyhodná, ale žádný nevydrží věčně. Jenomže co s vozidlem, jehož čas se evidentně naplnil a nyní jen zbytečně zabírá místo na parkovišti? Pokud netušíte, jak se vraku zbavit a ještě za něj získat peníze v hotovosti, nepřestávejte číst. Společně s odborníky ze zahotove.cz jsme pro vás připravili stručný manuál.

V jakém stavu musí být vozidlo určené k výkupu?

Služba zahotove.cz umožňuje likvidace vozidel všech značek. Podmínkou je, aby byl vrak kompletní, což v praxi znamená, že nesmí chybět motor, chladič, katalyzátor, převodovka, řídící deska a sedadla. Kompletní musí být také karoserie.

Kolik peněz za vrak auta dostanete?

Obrátíte-li se na službu zahotove.cz, pracovník výkupu dorazí až k vám do firmy nebo na jiné, vámi zvolené místo a předá vám za něj peníze v hotovosti. Předběžnou cenu za výkup se dozvíte ještě před tím – stačí, když vyplníte jednoduchý online formulář na webu. Anebo můžete zavolat – výkupní technik se vám bude věnovat i po telefonu. Částka, kterou za vrak obdržíte, závisí na několika kritériích. Klíčové faktory jsou značka a model, staří a celkový stav vozidla. Roli hraje také poptávka po náhradních dílech.

Je výkup vozidla administrativně náročný?

Bez ohled na to, zda vás zajímá likvidace auta v Praze nebo v jiném městě, výkup probíhá vždy stejně. Nemusíte nikam dojíždět, veškeré formality vyřešíte s technikem přímo u vás. Budete potřebovat občanský průkaz, velký a malý technický průkaz a cca 30 minut času. V případě vozidla psaného na jiného majitele se neobejdete bez plné moci. Po podpisu kupní smlouvy dostanete protokol o likvidaci a tím vaše starosti končí. O vše ostatní (odhlášení vraku, vyplnění likvidačního formuláře...) se postará zkušený tým ze zahotove.cz.

Publikováno: 18. 09. 2020

Kategorie: Finance

Autor: admin