Jak snadno a rychle založit firmu v roce 2021?

Podnikatelský nápad a odhodlání dokázat velké věci nestačí. Bez čeho se novopečený byznysman neobejde, je živnostenské oprávnění – anebo firma, která oproti „živnosťáku“ nabízí specifické výhody, jako je například oddělení majetku od osobního. Jak ale společnost založit, aby proces netrval příliš dlouho a obešel se bez zbytečných komplikací?

Proč podnikat pod hlavičkou s.r.o.?

Pokud si stále nejste jistí ohledně způsobu podnikání, zopakujte si největší výhody s.r.o. Podnikatelé se touto cestou vydávají stále častěji, protože nechtějí riskovat ztrátu majetku, který mají v osobním vlastnictví. A nejen to – podnikání pod hlavičkou s.r.o. přináší i jiné výhody. Například možnost účasti v různých výběrových řízeních, do kterých se fyzické osoby nemohou přihlásit. Díky legislativním změnám je možné od 1.1. 2014 založit s.r.o. s kapitálem ve výši 1 Kč. Podnikatelé tak mohou zahájit činnost bez ohledu na to, zda disponují větším obnosem. Server podnikatel.cz uvádí, že většina nově založených společností disponuje základním kapitálem ve výši 1000 Kč.

Jak s.r.o. založit bez komplikací?

Založení společnosti ručením omezeným je na první pohled poměrně jednoduchý proces, v praxi však běžně trvá v průměru 19 dní, protože zahrnuje až 9 procedur. Zakladatel by měl počítat s tím, že administrativou stráví cca 20-24 hodin čistého času. Ale nabízí se i jiná možnost, jak založit firmu, a to prostřednictvím odborníka, který se na tuto činnost specializuje a dokáže minimalizovat celkovou lhůtu. Například na zalozenifirmyonline.cz nabízí založení od 3 do 5 dní od uhrazení faktury a doručení potřebné dokumentace. Založení firmy prostředníkem logicky není zdarma, ale významná časová úspora je pro většinu podnikatelů mnohem výhodnější volbou. Kromě toho, že mohou podnikat mnohem dříve, nemusí ztrácet čas ani nervy vyřizováním.

Publikováno: 29. 03. 2021

Kategorie: Podnikání

Autor: admin