Jak ušetřit za servery? Pořiďte si repasované

Pociťujete, že vaše firemní servery již hardwarově nestačí, ale nemáte dostatek finančních prostředků na pořízení zbrusu nového „železa“? Nevadí – zaměřte se na segment repasované techniky a vyberte si mezi výrazně levnějšími repasovanými servery. Vše, co byste o daném sortimentu měli vědět, se dočtete v následujících řádcích. V prvé řadě byste si měli uvědomit, jak moc na serverech závisí chod vaší firmy. Pokud vám případné výpadky způsobí větší problémy, je to pro vás znamení, abyste investovali do kvalitního hardwaru a neřešili pouze výkon. Nedostatek peněz vás může nasměrovat na méně spolehlivé značky, čemž se lze úspěšně vyhnout právě díky repasovaným serverům.

V čem tkví výhody repasované techniky?

Repas serverů je podstatně levnější než nákup nového hardwaru. Jedná se o starší servery, které byly v době uvedení na trh „high end“ nebo minimálně vyšší střední třídy. V praxi to znamená, že i po letech výkonově dostačují a obvykle jsou parametrově lepší než zcela nové servery méně známých značek. S kvalitou je to diskutabilní, protože se může porouchat jak nové, tak repasované zařízení. Obecně jsou však repasované servery z důvěryhodného zdroje velmi spolehlivé. Server bazar vám samozřejmě musí poskytnout záruku, byť nejde o nové zboží. Repase probíhá tak, že technik server rozebere, důkladně vyčistí a vadné komponenty vymění za nové. Výsledkem by mělo být zařízení v perfektní technické kondici.

Kde se poohlédnout po kvalitním zboží?

Chcete-li mít jistotu, že své peníze utratíte za repasované servery, které vám budou dobře sloužit ještě hodně dlouho, zamiřte na www.czech-server.cz. Prodejce ATICOM je na trhu přes 20 let a aktuálně nabízí výhodný výprodej serverů za neodolatelné ceny. V nabídce najdete jak nové, tak repasované kousky. Odborníci vám v případě potřeby zajistí i montáž u vás v serverovně.

Publikováno: 01. 11. 2017

Kategorie: Ostatní

Autor: admin