Jak vybrat vysokozdvižný vozík?

Vysokozdvižný vozík patří mezi nepostradatelné pomocníky a to nejen ve skladech, ale také mimo ně. Podléhají neustálým technickým inovacím, díky kterém jsou efektivnější, ale vzhledem k širokému spektru výrobců a ohromnému množství jednotlivých typů není jednoduché vybrat ten správný. Nemáte-li s výběrem žádné zkušenosti, bude se vám hodin následující soubor tipů. Prozradíme vám, jak vybrat vysokozdvižný vozík, na co si dát pozor a v neposlední řadě také to, jak ušetřit. Tip: Nemůžete si dovolit nový model? Navštivte bazar vysokozdvižných vozíků SEMAT HB! Nabídka vysokozdvižných vozíků je pestrá. K mání jsou modely určené pro práci v úzkých uličkách nebo velkých výškách. Ze základního čelního vysokozdvižného vozíku vznikly další typy pro specifické úkony – např. pro manipulaci s břemeny ve výškových regálových skladech, vychystávací vozíky a další. Vysokozdvižný vozík zpravidla vybíráme dle několika základních kritérií:
  • nosnost
  • druh a typ pohonu
  • způsob manipulace
  • druh manipulovaného materiálu
Každý jednotlivý typ má své přednosti a hodí se pro jiný druh práce a zátěž. V prvé řadě vybírejte podle účelu a prostoru, ve kterém se bude vozík pohybovat. Na základě těchto požadavků budete moct určit typ, druh a nosnost. Vysokozdvižné vozíky se dělí také dle obsluhy na čelní, boční, ručně vedený (s plošinou nebo bez) a ReachTruck se sedícím řidičem. desta

Vysokozdvižné vozíky podle účelu a nosnosti

Do vnitřních prostor (skladové haly) jsou určeny především čelní elektrické vozíky. Využíváme je na manipulace s břemeny na větší vzdálenosti. K převážení europalet na kratší vzdálenosti jsou vhodné nízkozdvižné vozíky. A pro stohování palet na sebe nebo jejich zakládání do regálů zase vysokozdvižné ručně vedené vozíky. Na venkovních plochách se uplatňují zejména vysokozdvižné vozíky se spalovacími motory. Druh manipulace a typ manipulovaného břemene mají na výběr konkrétního typu vozíku největší vliv. Zohledněte však také stav pojezdových ploch a prostorové využití.

Rozdělení VZV podle typu pohonu

Neméně důležitým kritériem je také typ pohonu. Mezi nejpoužívanější pohony patří spalovací dieselový motor, kterým pohání vozíky určené do venkovních prostor. Stále větší oblibě se ale těší elektrický motor, který je tichý a šetrný k životnímu prostředí. Hodí se hlavně do vnitřních prostor. Za zmínku stojí také ekonomický a šetrný plynový pohon. Plynové vysokozdvižné vozíky se ale zpočátku prodraží, protože je pro ně třeba zřídit čerpací stanici nebo plynové hospodářství. balcanacar

Jak ušetřit? Navštivte bazar vysokozdvižných vozíků

S vysokozdvižnými vozíky je to podobné jako s automobily. Nemáte-li dostatek prostředků na novou techniku, poohlédněte se po té bazarové. Buďte však obezřetní, neboť současná legislativní úprava příliš neřeší nutnost doložení historie provozu a původu. Kvůli toho je na trhu obrovské množství „no name“ techniky. Dodavatelů bazarové skladové techniky je mnoho, ale vy se obraťte pouze na toho, kdo doloží všechny požadované informace. Zároveň se vyplatí spolupracovat s firmou, která zajišťuje také další související služby (servis, technické prohlídky a revize LPG).

Chcete mít jistotu, že vám bude VZV dobře sloužit?

V tom případě kontaktujte odborníky ze společnosti SEMAT HB s.r.o., která je na trhu již od roku 1990. Již od svého vzniku zajišťuje prodej nových i bazarových vysokozdvižných vozíků a provádí také komplexní servis. Firma v současné době prodává VZV značek Desta, Balkanacar a Nissan a manipulační techniku značek Belet, Crown, Pramac Lifter a BT. Na bazar manipulační techniky SEMAT HB se můžete v každém ohledu spolehnout. Chcete-li se dozvědět více, zamiřte na www.semathb.cz.

Publikováno: 29. 10. 2014

Kategorie: Podnikání

Autor: admin

Tagy: jak vybrat vysokozdvižný vozík | typy vysokozdvižných vozíků