Jak zabezpečit sklad, aby byl majetek v bezpečí?

Zabezpečí domu řešíte, ale berete v úvahu možnost, že se v pachatelově hledáčku octne majetek vaší firmy? Sklad, výrobní hala či jiné prostory si zaslouží adekvátní pozornost. Případná krádež vás může přijít draho – kromě odcizeného materiálu, technologií a dalších věcí vám související komplikace sežerou spoustu času a nervů. Na otázku, jestli to stojí za to, nemusíte odpovídat. Raději se rovnou zamyslete nad vhodným zabezpečením.

Identifikujte potenciální rizika

V souvislosti se zabezpečením majetku nejde pouze o krádež. K obrovským škodám může dojít také v případě požáru, pádu stromu, povodní a dalších příčin – i na ty je potřeba myslet a učinit opatření vedoucí k minimalizaci všech potenciálních rizik. Takže ještě než se pustíte do zařizování, zamyslete se nad tím, jaké hrozby nad vašim majetkem visí. Až poté promyslete konkrétní kroky, kterými majetek ochráníte. Ideální je konzultovat s odborníky – kombinace jejich zkušeností a nezaujatého pohledu na věc vám může vytrhnout trn z paty.

Vyberte si správný způsob zabezpečení

Posuňme se však od teorie k praxi. Jaká konkrétní opatření můžete v souvislosti se zabezpečením firemních prostor učinit?

První možností je fyzická ostraha, která na bezpečnost objektu dohlíží osobně, a to formou fyzických obhlídek nebo monitoringu přes kamerový systém. Efektivita tohoto opatření závisí na propracovanosti systému pochůzek. Pracovníci ostrahy by se měli střídat pravidelně i nepravidelně, a to v denních i nočních hodinách.

Nezanedbatelnou výhodou fyzické ostrahy je prevence (tedy nejen krádeže, ale také nehody na základě včasně indikované potenciální hrozby), kterou lze umocnit přítomností cvičeného psa. Do jisté míry může zastat funkci pochůzkáře recepční (je-li střežení objektu v jeho časových možnostech), obecně je však lepší najmout profesionály.

Další možnost představuje elektronický zabezpečovací systém, který zahrnuje zmíněný kamerový systém, různé druhy čidel (např. pohybová, požární atd.) a případně připojení na pult centrální ochrany.

Jak fyzická ostraha, tak čistě elektronické zabezpečení nabízí specifické výhody i negativy. Proto je vhodné zkombinovat obojí, a dosáhnout tím maximální míry zabezpečení.

Publikováno: 07. 10. 2021

Kategorie: Ostatní

Autor: admin