Lovec lebek je člověk, který vaší firmě zajistí přísun špičkových odborníků

Leckdo si pod pojmem „headhunter“ představí zběsilého domorodce, jehož koníčkem je lov turistů a jejich následné požírání. Případně lovce odměn, který hledá na vlastní pěst nebezpečné zločince. V oboru personalistiky však headhunting nabývá úplně jiného významu. Hledáte-li odborníky do vaší firmy, pak by vás lovci lebek měli zajímat.

Co přesně pro vás lovec lebek udělá?

Personalistika je rozsáhlý obor a služby v oblasti headhuntingu (jinak též executive search) jsou jeho nedílnou součástí. Úkolem lovců lebek je vyhledávání specializovaných pracovníků – obvykle na pozice vyššího a vrcholového managementu. Mají konkrétní požadavky a využívají metodu přímého oslovení. V jejich hledáčku se ocitají schopní vedoucí pracovníci a specialisté z různých oblastí. Ať už hledáte jakéhokoliv odborníka, zkušený headhunter ho pro vás získá. Headhunteři pracují úplně jinak než běžní personalisté. Jejich práce se liší zejména v tom, že hledané pozice neinzerují. Počítají s tím, že hledaní pracovníci již nějakou pracovní pozici mají a navíc hraje roli i to, že jejich klienti mají zájem o diskrétní jednání. Tato metoda je samozřejmě lepší i pro samotné pracovníky – jejich stávající zaměstnavatelé se nedozví, že jsou přizváni na výběrové řízení. Najít schopného lovce lebek není snadné. Na trhu působí množství agentur, ale jen některé mají potřebné konexe a dobré reference. Nechcete-li zbytečně ztrácet čas, obraťte se na někoho, kdo má v oboru headhuntingu zvučné jméno.

Potřebujete headhuntera?

Za zmínku stojí například odborníci s letitou praxí z personální agentury TP Consulting, s.r.o., která se v prostředí executive search pohybuje dostatečně dlouhou dobu. Chcete-li se na téma headhunting a personalistika dozvědět více, zamiřte na www.tpconsulting.cz.

Publikováno: 03. 10. 2016

Kategorie: Práce

Autor: admin

Tagy: executive search | headhunting | tp consulting