Zápěstí úspěšného muže by měly zdobit luxusní hodinky

Nadpis berte s nadsázkou. Luxusní hodinky nejsou vyhrazeny mužům, kterým měsíčně přistávají na kontě minimálně stovky tisíc. Může si je pořídit každý, kdo dokáže ocenit mistrovskou práci zručných hodinářů. A sáhnout hlouběji do kapsy, protože skutečně luxusní hodinky logicky nestojí pár korun.

Luxusní hodinky jako unikátní ozdoba i chytrá investice

Muži to s doplňky nemají tak snadné jako ženy. Pánské hodinky jsou jednou z mála ozdob, a rozhodně není od věci, když za ně utratíte větší částku. V prvé řadě jde o exkluzivitu – jen málokdo odolá jedinečnému šperku z prvotřídních materiálů. Proč si nedopřát šperk, který vám vykouzlí úsměv na rtech, kdykoliv se na něj podíváte? Proč neukázat ostatním, že máte vytříbený vkus a moc dobře víte, za co chytře utratit své těžce vydělané peníze?

Luxusní hodinky Parmigiani Bugatti Supersport stojí cca 7,5 milionu korun. Máte na ně? Foto: hodinky-beny.cz

Za limitovanou edici dáte majlant, ale vyplatí se

V řadě druhé lze na pořízení dražšího kousku pohlížet jako na investici. Rozhodnete-li se pro nákup hodinek v rámci sběratelství, řiďte se následujícími zásadami: pořizujte si hodinky vyrobené v omezeném počtu kusů (tzv. limitované edice). Často bývají označeny pořadovým číslem. Zároveň platí, že sběratelské kousky stojí minimálně tisíce EUR. Cenu si však drží a v případě mnohých značek navíc průběžně roste. A také platí, že čím více za hodinky utratíte, tím více na nich v budoucnu vyděláte. Logickým předpokladem je, že se v sortimentu předem zorientujete a zjistíte si potřebné informace. Některé značky totiž „táhnou“ více než ostatní.

Luxusní hodinky Corum Grand Precis stojí téměř půl milionu. Foto: hodinky-beny.cz

Reálnou sběratelskou hodnotu mají především luxusní hodinky s mechanickým pohonem. Důvodem je fakt, že mechanické strojky mají mnohem složitější konstrukci a jsou stavěny na desítky až stovky let provozu, což se o pohonu na baterii říct nedá. Z hlediska sběratelství je zkrátka důležitá sofistikovanost.

Pozor na falzifikáty

Dostali jste neodolatelnou nabídku – luxusní hodinky za podezřele nízkou cenu? Nákup investičního kousku má svá pravidla a v případě originálních hodinek s výraznými slevami nepočítejte. Vyžadujte certifikát a další dokumenty dokládající pravost. Resumé? Ať už se rozhodnete pro pořízení luxusních hodinek z investičních důvodů, nebo si jen budete chtít udělat radost, poohlédněte se po nich u renomovaného prodejce. Pánské i dámské hodinky top značek najdete například na hodinky-beny.cz.

Publikováno: 10. 02. 2019

Kategorie: Ostatní

Autor: admin

Tagy: investice do luxusních hodinek | jak investovat do hodinek