MBA – tři písmena, která vám mohou vydláždit cestu k úspěchu

O kvalitě některých vysokoškolských programů by se dalo polemizovat a zejména pak o těch manažerských. Vysoké školy produkují bezpočet bakalářů a inženýrů, kteří jsou nabití teoretickými znalostmi, ale neumí je uplatnit v praxi. Vybrat na vedoucí pozici toho správného „koně“ je skutečně složité, ale přesto existuje indikátor, podle kterého se mohou personalisté správně rozhodnout. Jde o tři nenápadná písmenka, která se některým uchazečům skví za jménem – MBA.

MBA zvyšuje šanci na úspěch při výběrovém řízení

Master of Business Administraton neboli MBA je titul, který získávají absolventi speciálního vysokoškolského postgraduálního studia a v oboru je velmi uznáván. Manažeři s titulem MBA mají mnohem vyšší šanci uspět při výběrovém řízení a to z jednoho prostého důvodu. MBA je dokladem nejen pokročilých teoretických, ale především praktických manažerských dovedností a to na velmi vysoké úrovni. Studium MBA je koncipováno úplně jinak než běžné vysokoškolské programy a studenti se během něj učí řešit skutečné problémy, se kterými se mohou během manažerské praxe potkat. Lektoři kladou důraz na rozvíjení vlastností, které jsou na pozici vedoucího pracovníka důležitější než cokoliv jiného – komunikační dovednosti, schopnost správně se rozhodnout nebo vést tým tak, aby byl co nejproduktivnější. Využívají k tomu případové studie a další moderní formy výuky, které na vysokých školách chybí. MBA studium (případně nižšího stupně BBA – Bachelor of Business Administration) je podmíněno ukončeným vysokoškolským vzděláním (minimálně bakalářským titulem) a praxí v oboru a trvá dva až tři roky. V zahraničí se cena za jeden semestr běžně pohybuje mezi 10 000 až 20 000 € a nejprestižnější univerzity si účtují i trojnásobné částky.

U nás lze studovat levněji a rychleji

Specializované postgraduální programy lze studovat i u nás a to za podstatně nižší školné. Jedním z akreditovaných ústavů, který nabízí širokou škálu programů, je Ústav práva a právní vědy. Zmíněné studium má oproti ostatním několik konkurenčních výhod. Je intenzivnější a trvá pouze dva semestry. Progresivní způsob výuky je velmi efektivní a studenti neztrácí čas, který mohou využít lépe. Výuka MBA navíc probíhá v mateřském jazyce (běžně pouze v angličtině) a mají ji na starost lektoři s praxí na vyhlášených vysokých školách. Kromě studia BBA a MBA v nabídce programů nechybí ani studium DBA (Doctor of Business Administration), LLM (Master of Laws) a MPA (Master of Public Administration). Podrobné informace u struktuře výuky najdete na oficiálním webu ustavprava.cz.

Publikováno: 14. 06. 2013

Kategorie: Ostatní

Autor: admin

Tagy: mba | studium mba | titul mba