Možnosti 3D tisku jsou rozsáhlé. Přečtěte si o něm vše, co by vás mělo zajímat

Ještě před pár lety jsme na technologii 3D tisku pohlíželi jako na hudbu daleké budoucnosti a na majitele prvních trojrozměrných tiskáren pak pohlíželi jako na geeky. Dnes je zakázkový 3D tisk naprosto standardní službou a využívá ji široké spektrum zákazníků. Firmy si nechávají tisknout polotovary i celé výrobky, architekti modely, designéři dekorace, nadšenci do D & D her figurky... Mohli bychom pokračovat, vytisknout lze téměř vše a limitem jsou snad jen rozměry. A vsadíme se, že i vás právě napadá spousta věcí, kterým byste potřebovali přenést z návrhu do skutečné podoby. Možná jen netušíte, jak na to, a proto vás seznámíme se základními informacemi. Odpovědi nám poskytli odborníci ze Sharplayers.

Co si můžete nechat vytisknout?

Zakázkový 3D tisk Brno tiskne objekty od 1×1 mm po sestavy dílů o velikosti několika metrů, a to z širokého spektra materiálů (od PLA až po ULTEM). Výjimkou nejsou více-materiálový tisk, materiály s příměsi karbonu či tisk z flexibilní gumy. A to není zdaleka vše – pro Sharplayers nepředstavuje žádný problém ani vkládání závitových vložek a kovových výztuh. V případě potřeby dovyvíjí produkt za pomocí dalších technologií (CNC, řezání laserem...).

Jaká vstupní data musíte poskytnou?

Čím detailněji výrobek popíšete, tím lépe. Ideálním podkladem je 3D model, ale můžete dodat také fotografie, skicy apod. Sharplayers realizuje tisk podle předlohy a nabízí i kompletní vývoj funkčního prototypu. Data mohou být v libovolném formátu.

Na kolik vás realizace 3D modelu vyjde?

Přesnou kalkulaci obdržíte obratem po dodání základních informací o požadovaném výstupu. Cenu ovlivňuje množství parametrůpředevším délka tisku, počet a detaily dílků, kvalita podkladů, termín dodání a typ materiálu. Pokud vás 3D tisk Brno zaujal, koukněte se na reference na sharplayers.cz.

Publikováno: 27. 01. 2020

Kategorie: Ostatní

Autor: admin