Na kolečkách záleží aneb která jsou ideální pro váš ruční vozík?

Významným kritériem, na které byste měli brát při výběru ručního vozíku zřetel, jsou kolečka. Má-li vozík pracovat efektivně, měli byste zvolit kolečka s ohledem na aplikaci a prostředí, ve kterém se bude technika pohybovat. Kolečka jsou na vozících v jednoduché a zdvojené variantě, a to z různých druhů materiálů.

Kdy si pořídit zdvojená kolečka?

Zdvojená kolečka jsou ideálním řešením pro pohyb v prostorách s nerovnými podlahami. Tím, že se náklad rozloží mezi obě kolečka, dochází ke snížení bodového zatížení a nižšímu tření. Kolečka se pomaleji opotřebovávají a vydrží v provozu mnohem déle.

Kdy si pořídit jednoduchá kolečka?

Potřebujete-li vozík pro manipulaci se zbožím na rovné podlaze, pořiďte si variantu s jednoduchými kolečky. Umožňují snadnější zatáčení a vždy jsou kombinovány s nájezdovým kolečkem na špičce vidlic pro bezproblémové zajíždění do palety přes její dlouhou stranu. Nevýhodou jednoduchých koleček je rychlejší opotřebení.

Jaký materiál pro vidlicová kolečka paletového vozíku?

Nylon umožňuje snadnou jízdu po tvrdých a rovných podlahách. Kolečka z nylonu jsou odolná, tvrdá, a díky tomu vhodná pro těžší náklady. Kolečka z polyuretanu se uplatňují v místech, kde je žádoucí nízká hlučnost. Lze je použít u všech typů aplikací, ale výrazně ztěžují náklad. Velmi tiché jsou také kolečka z gumy. Snadno se pohybují na mokrých a kluzkých podlahách. K mání jsou také antistatické verze ke snížení statické elektřiny. Větší výdrž a zároveň tichý chod mají powerthane kolečka. Mimo to jsou odolná proti opotřebení. V těžkém průmyslu jsou žádoucí ocelová kolečka, protože lehce jezdí a neusazují se v nich třísky a jiné drobné předměty. Nevýhodu v podobě vyšší hlučnosti kompenzuje velmi dlouhá životnost. Chcete-li se o vzv dozvědět další důležité informace, nechte si poradit od odborníků z Toyota Material Handling.

Publikováno: 02. 10. 2016

Kategorie: Podnikání

Autor: admin

Tagy: jaká kolečka pro vzv | toyota material handling | vzv