Na vybavení kuchyně stojí úspěch restauračního zařízení

Pokud jste se rozhodli otevřít vlastní restauraci, počítejte do začátku s velkými investicemi. Je třeba zajistit vhodné místo, zařídit prostory, najmout zkušený personál, ale zejména dobře vybavit kuchyň. Jen tak mohou ve vaší restauraci vznikat kulinářské skvosty, které budou brzy vyhlášené po celém okolí.

Zařízení restaurace

Než se pustíte do zařizování samotné kuchyně, je dobré vybavit prostor pro hosty a bar. Záleží samozřejmě na tom, na jaké pokrmy se hodláte specializovat, nicméně výčepní pult a stojan by neměl chybět v žádném typu restauračního zařízení. Zaměřte se také na styl, do kterého budete chtít vaši provozovnu sladit. Určitě je dobré se výrazně odlišit od konkurence a kromě samotného jídla nabídnout svým hostům i určitý „zážitek“.

Co budete vařit

Dalším důležitým krokem je určit si, v jakém duchu se vaše kuchyně ponese. Hodláte vsadit na typická česká jídla, asijskou kuchyni, pikantní Indii nebo italskou pizzu? Nebo si vystačíte s oblíbenými burgery? Od tohoto rozhodnutí se totiž odvíjí veškeré vybavení kuchyně. Určitě by však mezi spotřebiči neměl chybět sporák, mikrovlnka a profesionální konvektomat. Určitě se vyplatí také investovat do velké myčky nádobí, mixérů, grilu nebo pece na pizzu. Myslete také na samotné prostory kuchyně. Vaši kuchaři mohou vařit dobře a rychle jen v případě, že budou mít dostatek místa, kuchyň bude dobře zorganizovaná a veškeré odkládací plochy a úložné prostory budou po ruce. V restauraci by také neměly chybět lednice – do kuchyně můžete nakoupit několik menších, které se pohodlně vmístí pod pult, za bar potom velkou prosklenou lednici na nápoje.

Budujte příjemnou atmosféru

I ten nejlepší gastronomický požitek dokáže znevážit neprofesionální personál. Naopak, pokud se budou číšníci i servírky usmívat a vyjdou vstříc veškerým požadavkům zákazníka, vaše restaurace bude určitě místem, kam se budou hosté spokojeně vracet. Dbejte tedy na to, aby vaše zaměstnance práce bavila a aby i oni sami považovali svoje pracoviště za místo, kde jsou spokojení.

Publikováno: 09. 03. 2019

Kategorie: Podnikání

Autor: admin