Nechte si pomoct se založením s.r.o. a vyřiďte vše online

Jak vlastně založit s.r.o.? Vyplatí se obětovat spoustu času, nervů a oběhat si úřady sám? Nebo je lepší nechat tyto povinnosti na jiných, pouze vypsat důležité údaje a vyřídit si všechno na pár kliknutí přes internet? Volba je na vás. Jistě ale není náhodou, že čím dál více začínajících podnikatelů volí možnost číslo dva. Pokud zakládáte už desátou společnost, nejspíš vás nečeká mnoho překvapujících zjištění. Jestli se ale chystáte na založení své první společnosti s ručením omezeným, připravte si především hodně času. Nějakou chvilku trvá, než vůbec zjistíte, co všechno je potřeba, a na patřičných úřadech si pak vystojíte nemalé fronty. Takže úspora času by byla jeden důvod, proč raději využít založení s.r.o. online. A ty další?

Online je celý proces rychlejší

Těžko odhadovat, jak dlouho by založení s.r.o. trvalo vám. Doba se může lišit podle toho, jak rychle zvládnete oběhat všechna potřebná místa. Zato vám můžeme sdělit přesnou dobu, do kdy vám společnost stihnou založit odborníci. Zvládnou to do 5 pracovních dnů ode dne, kdy jim doručíte dokumentaci s ověřenými podpisy a zaplatíte fakturu.

Ve výsledku ušetříte i peníze

O uspořeném čase už řeč byla, nejspíš vás ale zajímá hlavně finanční stránka. Celý proces založení s.r.o. pochopitelně něco stojí. V ceně, kterou zaplatíte zprostředkovateli, je zahrnut soudní poplatek (2700 Kč), poplatek za vystavení živnostenských oprávnění (1000 Kč), cena za sepsání společenské smlouvy (4000 – 6000 Kč) a za pořízení výpisů z rejstříku trestů a katastru nemovitostí (celkem 200 Kč). Také zprostředkovatel si nechá provizi, ovšem v drtivé většině případů lze s jistotou říct, že zaplatit tuto provizi se pořád vyplatí více než obětovat vlastní čas, který byste mohli věnovat vydělávání a rozvoji svého podnikání.

Výsledný verdikt:

Online založení s.r.o. je nesrovnatelně rychlejší. Vlastně jen vyplníte pár formulářů a systém vám vygeneruje zakládací listiny, plné moci apod. Jak jednoduché je vyplnění formuláře, si můžete prohlédnout přímo tady: https://www.zalozenifirmyonline.cz/online-zalozeni-spolecnosti/. Názor si pak jistě uděláte sami.

Publikováno: 30. 07. 2018

Kategorie: Podnikání

Autor: admin