Opotřebená dodávka je levnější než nová. Co byste však měli vědět?

Potřebujete dodávku, ale nemůžete se rozhodnout mezi novou a „ojetou“? Obojí má své výhody i nevýhody: v případě nového vozu si připravte pořádný ranec peněz a v souvislosti s koupí starší dodávky pak přijměte určitá rizika, jako je horší technický stav, stočený tachometr a nejistý původ. Jak zapeklitou situaci elegantně vyřešit? Jako ideální řešení se jeví pořízení opotřebeného užitkového vozu starého jen několik let. Oproti nové dodávce ušetříte spoustu peněz a budete mít jistotu, že nekupujete „rachotinu“.

Jak ušetřit stovky tisíc korun

Prodej užitkových vozů mladších čtyř let se těší velkému zájmu. Za zánovní dodávku zaplatíte až o několik set tisíc korun méně než za novou. Pro představu: jen co opustíte prostor autosalonu, klesá původní cena nového vozu o cca 20 – 30 % a v průběhu několika dalších let pak ještě více.

Pozor na podezřele levné a příliš staré dodávky

Na druhou stranu však není příliš rozumné pořízení dodávky v cenové relaci 100 – 200 tisíc korun. I v této kategorii samozřejmě narazíte na velmi zachovalé kusy, ale není jich příliš mnoho. Chcete-li se hledání jehly v kupce sena vyhnout, zalovte mezi dražšími ojetinami, a to i v případě, že byste si museli sjednat úvěr. Omezený rozpočet se obvykle nese v duchu mnoha kompromisů. Příliš staré dodávky mají na tachometrech mnoho kilometrů, případně je mají „stočené“. Další rizika souvisí s množstvím technických závad a nejistým původem. Za nejrizikovější jsou obecně považovány dodávky původem z Rumunska, Bulharska a Ukrajiny.

Opotřebená dodávka se zárukou

V případě dražšího opotřebeného užitkového vozu můžete získat tovární záruku, která je často poskytována až na pět let. Samozřejmostí je velmi dobrý stav a doložitelná servisní historie. A na koho se obrátit? Odborníky na prodej užitkových vozů najdete ve VANS CENTER. Specializovaný prodejce je na dodávky a užitkové vozy je trhu přes 12 let a má na kontě více než 15 tisíc prodaných vozů. V případě potřeby vám vyřídí i výhodné financování.

Publikováno: 12. 08. 2018

Kategorie: Finance

Autor: admin

Tagy: dodávky | furgony | minibusy | pickupy | přívěsy | užitkové vozy | vany