Investice do diamantů: Proč uložit peníze do nejtvrdšího nerostu?

Co s volnými finančními prostředky? Pokud si pohráváte s myšlenkou na stabilní investici, stoprocentně se ve vašem hledáčku octnou i diamanty. Češi za ně ročně utratí miliardy korun a kromě tradičních šperků se do popředí zájmu dostávají i tzv. investiční diamanty. Přestože se jedná spíše o alternativní investici, má své specifické výhody, které vám prozradíme v následujících řádcích.
Diamanty byly od nepaměti symbolem bohatství a prosperity. Staly se nedílnou součástí korunovačních klenot a luxusních šperků. Jejich hodnota se přepočítává před americké dolary a je stejná napříč celým světem. Mobilita diamantů je bezkonkurenční a umožňují efektivní transport.

Investice, která vás nezklame

K hlavním „tahákům“ bezesporu patří kontinuální nárůst ceny, který nekolísá jako měnové páry a jiné komodity. Cena diamantů průběžně roste a jediné výkyvy v posledních 100 letech byly zaznamenány v období let 1978 – 1981 a na konci roku 2010. Jde o nejstabilnější investici poslední dekády a společně se zlatem byly diamanty označeny za nejstabilnější investiční nástroje. Zájem o investiční drahé kameny vzrostl především v dobách ekonomických krizí, např. v roce 2007, kdy cena diamantů prudce stoupala až do poloviny následujícího roku.

Maximální koncentrace bohatství

Nabízí se však i další výhody, které mohou diamantům ostatní investiční nástroje závidět. Za zmínku stojí maximální koncentrace bohatství – vždyť ekvivalentem hodnoty diamantu ve velikosti krabičky od sirek je cca 60 kg ryzího zlata. Diamanty mají jedinečné fyzikální vlastnosti, které z nich činí nejtvrdší (a v podstatě nezničitelný) materiál na světě. Odolají působení kyselin a teplotám do 1 300°C. Investice do diamantů je maximálně diskrétní a jako forma úschovy majetku se používá již stovky let.

Investiční diamanty v dárkovém balení

Potřebujete snad další důvody, proč investovat právě do diamantů? Další informace vám rádi poskytnou odborníci z ad-klenoty.cz. Renomovaný prodejce nabízí investiční diamanty na prodej v exkluzivním dárkovém balení.

Publikováno: 22. 11. 2015

Kategorie: Finance

Autor: admin

Tagy: diamanty na prodej | investice do diamantů | proč investovat do diamantů