Půjčit si dnes můžete už i v Tescu

Zjistili jste, že vám pro spuštění nového projektu chybí určitá částka a nemáte ponětí, kde peníze seženete? Nedávejte své podnikatelské záměry k ledu. Pokud svému plánu věříte, zažádejte o úvěr a projekt dokončete. Banky nabízí výhodné podnikatelské půjčky ve výši až několika milionů korun a často jim stačí doložit pouze poslední daňové přiznání. V případě, že potřebujete částku řádově nižší a navíc byste chtěli část peněz využít i jinak než na podnikatelské účely, nezbude vám, než se pokusit získat některou z hotovostních půjček. I těch je v nabídce bankovních i nebankovních subjektů dostatek a leckdy jsou dokonce výhodnější než klasické podnikatelské úvěry. My jsme se zaměřili na dva nejzajímavější produkty a to jak z bankovní tak i nebankovní sféry.

Express půjčka od GE Money Bank

Jak už napovídá sám název, GE Money Bank půjčka (tedy Expres půjčka) slibuje velmi rychlou a bezproblémovou transakci. Jde o bezúčelový úvěr, díky kterému můžete získat od 30 000 až do 600 000 korun. Peníze vám přitom mohou být vyplaceny už 5 minut od podepsání smlouvy. O půjčku lze zažádat osobně na pobočce, telefonicky, prostřednictvím bankomatu nebo na webu. Splácení lze rozložit až na 96 měsíců a půjčku lze kdykoliv předčasně splatit. Samozřejmostí je pojištění proti neschopnosti splácet, přijatelné RPSN a úroková sazba. Půjčíte-li si například 100 000 Kč, které budete splácet ve 30 splátkách, vyjde vás při RPSN 12,40% měsíční splátka na 3 894 Kč. Za poskytnutí půjčky zaplatíte poplatek ve výši 1000 Kč a celková splatná suma bude činit 122 101 Kč. Vedení běžného účtu vás bude stát 59 Kč měsíčně. A jak je na tom konkurent z nebankovního sektoru?

Hotovostní půjčka z Tesca

Populární obchodní řetězec Tesco Stores ČR a.s. Poskytuje ve spolupráci se společností Home Credit hotovostní půjčky přímo na stáncích v jednotlivých prodejnách. Takzvaná Tesco půjčka lze sjednat i telefonicky, prostřednictvím kontaktního formuláře nebo vyplněním online žádosti. Podobně jako půjčka od GE Money, budete i k vyřízení úvěru v Tescu potřebovat daňové přiznání za minulé období, podle kterého bude posouzena vaše schopnost splácet. Půjčit si můžete až 500 000 a to, na rozdíl od bankovní půjčky od GE, i bez ručitele (GE Money Bank vyžaduje ručitele u částky od 300 000 Kč). Výše úrokové sazby a RPSN se přitom od konkurence příliš neliší. Vypůjčených 100 000 Kč se splatností na 36 měsíců, vás vyjde na 125 316 Kč, při čemž RPSN činí 16,4%...

Publikováno: 15. 01. 2013

Kategorie: Finance

Autor: admin

Tagy: GE Money Bank půjčka | půjčka od GE MONEY | půjčka Tesco | půjčka z Tesca | Tesco půjčka