Půjčka pro problémové klienty aneb když to nejde v bance

Dostat se do skupiny tzv. „problémových klientů“ je poměrně snadné. Často stačí i drobné nedorozumění, kdy se úhrada splátky nepřipíše na účet věřitele včas (např. kvůli špatně zadanému variabilnímu symbolu). Podstatné je, že statut problémového klienta zavírá dveře u banky i jinak solidním klientům, kteří by splátkový kalendář bez problémů ukočírovali. Patří mezi ně i vy, ale přesto se nechcete nároku na půjčku vzdát? Šanci máte, ale budete muset zavítat pro mikropůjčku do nebankovního sektoru.

Výhody a nevýhody půjček pro problémové klienty

Půjčka pro problémové klienty není ničím novým a na nebankovním trhu již nějaký ten pátek existuje. Máte-li záznam v registru dlužníků (ať už z jakéhokoliv důvodu) nebo jen nejste schopni doložit skutečnou výši příjmů, v bance neuspějete. Nebankovní společnosti však nabízí schůdné řešení v podobě rychlých krátkodobých půjček. Výše těchto produktů se pohybuje od několika set do několika tisíc korun a mezi společné znaky patří kratší doba splatnosti (obvykle několik dní až týdnů) a vyšší roční procentní sazba nákladů. RPSN je ovšem nutné brát s rezervou – u krátkodobého úvěru je hodnota ve stech až tisících procentních bodů zavádějící. Pro mikropůjčky navíc nemusíte nikam chodit – postačí kliknout sem, vyplnit online formulář a vyčkat na schválení. Zanedlouho vám peníze přistanou na účtu a vy je budete moct využít dle potřeby.

Která mikropůjčka je ta "nej"?

Mezi prověřené krátkodobé úvěry patří také půjčka Kredito24, která je momentálně poskytována až do výše 15 000 Kč s dobou splatnosti 1 až 30 dnů. Omezení se týká nových klientů, kteří si mohou půjčit maximálně 5 000 Kč.

A co na mikropůjčky říká náš čtenář Martin z Pelhřimova?

Překvapilo mě, že mi banka odmítla půjčit i menší částku. O svém záznamu v registru jsem se dozvěděl až na pobočce. Na nic jsem nečekal a vyřešil své drobné (ale akutní) finanční problémy mikropůjčkou. Celková splatná částka byla mnohem přijatelnější než případné důsledky nezaplacených výdajů.

Publikováno: 01. 04. 2015

Kategorie: Finance

Autor: admin

Tagy: půjčka pro problémové klienty