Registrace ochranné známky: Nepodceňujte její význam!

Vstupujete na trh s úžasnou službou nebo produktem, ale máte strach, že se na vás přiživí konkurence? Je oprávněný. Naštěstí existuje efektivní způsob, jak parazitování na značce zamezit a získat nástroj, kterým ostatním takříkajíc klepnete přes prsty. Krást se nemá a kopírování je svým způsobem krádež jako vyšitá. Nedopusťte, aby vaše snaha a podnikatelské ambice přišly vniveč a zvažte registraci ochranné známky!

V čem spočívá registrace ochranné známky a k čemu je dobrá?

Ochranná známka patří k nejspolehlivějším nástrojům právní ochrany. Používá se k identifikaci organizací, výrobků i služeb a zajišťuje, aby konkurence nemohla provádět nekalé kopírování. Může se jednat o slovo, celou frázi, symbol, logo, vzájemnou kombinaci prvků a v neposlední řadě i o tvar (např. unikátní sklenice Coca Cola). Ochranná známka slouží k vyjádření postavení svého majitele na trhu vůči ostatním subjektům a pomáhá při udržení soutěžní pozice. Mimo to má i další funkce – rozlišovací, monopolizační a ochrannou. Usnadňuje spotřebitelům výběr, odkazuje na původ zboží/služby a zbavuje je anonymity. V neposlední řadě slouží i jako ukazatel jakosti produktu a tedy i ochrana spotřebitele.

Jak probíhá registrace ochranné známky?

Ať už je váš důvod pro registraci ochranné známky jakýkoliv, nevyhnete se určitému byrokratickému procesu. V České republice registrace probíhá na Úřadu průmyslového vlastnictví a po důkladném posouzení je známka zapsána do rejstříku.

Chcete ušetřit spoustu času? Registrujte ochrannou známku online!

Nemáte čas a jen velmi neradi řešíte administrativní záležitosti? Pak se vám bude hodit tip na nový online nástroj Patentoid. Služba je určena pro fyzické osoby, OSVČ, jednatele firem, manažery, marketingové specialisty a ostatní potenciální zákazníky, kteří vyžadují rychlost a jednoduchost. Registraci ochranné známky objednáte v několika krocích na www.patentoid.cz a pak jen vyčkáte, až vás úřad vyrozumí o zařazení do rejstříku.

Publikováno: 15. 11. 2015

Kategorie: Marketing

Autor: admin

Tagy: registrace ochranné známky online