Nejlepší regály jsou ty na míru. Jak si je navrhnout?

Žádný sklad se neobejde bez regálů, ale vybrat ten správný není snadné. Nabídka regálových systémů je široká a zdaleka ne všechny disponují uspokojivými parametry. Chcete-li kapacitu prostor využívat na maximum a zároveň předcházet nepříjemným situacím, kdy regál nevydrží nápor uskladněného materiálu či zboží, poohlédněte se po nadprůměrně kvalitním řešení a nechte si ho vyrobit na míru.

Regál, jehož rozměry jsou standardizované, vám neumožní využít prostorový potenciál skladu, dílny či jiného místa na maximum. Pokud razíte heslo „škoda každého nevyužitého centimetru“, rozhodně se bez regálového systému na míru neobejdete. Ale ještě než si ho „naklikáte“ v online konfigurátoru, důvěrně se s daným prostorem seznamte. V případě plánované rekonstrukce berte ohled na budoucí dispozice včetně celkové výšky podlahy, posunutí dveřních otvorů apod.

Má-li vám regál věrně sloužit, musíte si vybrat systém, který odpovídá plánovanému využití. Kromě oblíbených policových regálů se vyrábí i jiné typy, například paletové regály či regály na pneumatiky. Než se definitivně rozhodnete, zamyslete na tím, zda jste vybrali správně. Případně výběr konzultujte s odborníky a nechte si vhodnou variantu doporučit.

Výška mezi dvěma policemi umístěnými v nižší části regálu by měla být větší – aby se do prostoru vešly rozměrnější věci. Rozteč na vyšší úrovni pak může být menší. Ale samozřejmě záleží na povaze předmětů, které se chystáte uskladnit. Někdy je lepší navrhnou rozteč opačně, případně nechat police stejně vysoko.

Nosnost regálu je bezesporu naprosto zásadním parametrem – závisí na ní bezpečnost uskladněných věcí a zdraví lidí, kteří se poblíž regálu pohybují. Nad nosností by se měli zamyslet především podnikatelé, jež často mění sortiment ve skladu – nyní si mohou vystačit s regály s nižší nosností, ale když začnou skladovat podstatně těžší zboží, nemusely by jim takový regál stačit. Nosnost proto raději předimenzujte, může se vám to hodit.

Publikováno: 19. 04. 2021

Kategorie: Ostatní

Autor: admin