Skartace pro Liberec a okolí

Přemýšlíte nad tím, jak naložit s nepotřebnými dokumenty, které v budoucnu nevyužijete a něž se nevztahuje zákonná lhůta pro archivaci? V podstatě máte pouze dvě možnosti. Tou první je nejbližší kontejner, druhou skartace. Zajímá vás, proč první variantu v žádném případě nedoporučujeme a by měla likvidace dokumentů proběhnout?

Proč je bezpečná likvidace dokumentů a dat důležitá?

Je třeba si uvědomit, že dokumenty mohou obsahovat informace, které může kdokoliv zneužít proti vám nebo vašim klientům. Možná je pokládáte za nepotřebné, ale vždy se najde někdo, kdo pro ně využití najde. Ať už jde o smlouvy, databáze s klientskými informacemi nebo jiné dokumenty, jediným bezpečným způsobem likvidace je skartace. Skartace je proces, v rámci kterého jsou dokumenty nenávratně zničeny. Pokud váš archiv čítá jen několik málo listů, pravděpodobně si vystačíte s obyčejnou kancelářskou skartovačkou. Pro likvidaci většího množství dokumentů ale není vhodná a mnohem efektivnější je skartace prostřednictvím některé ze specializovaných firem.

Na koho se obrátit?

Kdo a jak skartuje? Předpokládáme, že své dokumenty nehodláte svěřit malé neznámé firmě. Děláte dobře. Obraťte se na REISSWOLF - evropskou špičku, která v oboru skartace působí od roku 1986 (v České republice od roku 1996).

Jak probíhá skartace ve spolupráci s REISSWOLF?

Je to snadné. REISSWOLF vám vypracuje individuální nabídku a navrhne optimální řešení likvidace vašich dokumentů či dat v elektronické podobě. Zaměstnanci provedou svoz přímo u vás a po skartaci ve vysokokapacitním drtiči obdržíte certifikát o likvidaci a ekologickém nakládání s odpadem. V případě REISSWOLF se můžete spolehnout na profesionální a naprosto diskrétní přístup. (zaměstnanci jsou prověřeni Národním bezpečnostním úřadem). Specialista na skartaci působí v rámci celé České republiky. Pokud vás zajímá např. likvidace dokumentů pro Liberec a okolí, přejděte na Liberec -skartace.

Publikováno: 20. 08. 2014

Kategorie: Podnikání

Autor: admin

Tagy: skartace liberec