Kurzy koučování pomohou k lepší komunikaci na pracovišti i doma

Koučink je dnes populárnější než kdy dříve. Lidé více dbají na osobní rozvoj a k tomu potřebují někoho, kdo by je nasměroval na správnou cestu. Kouč ovšem nepomáhá pouze druhým. Díky osvojeným dovednostem a znalostem dokáže zlepšit i vlastní život, komunikaci se svými blízkými či na pracovišti. Napadlo vás někdy, že i vy byste se mohli stát koučem? Pomáhat druhým řešit těžké životní situace, dovést je k poznání, změnit jejich život k lepšímu? Hvězdný kouč zvládá akcelerovat osobní i profesní posun, pomáhá lidem dosáhnout životní spokojenosti, a kromě toho dokáže změnit i svůj vlastní život.

Koučování se dá naučit

Kurzy koučování může absolvovat každý. Prerekvizitami jsou samozřejmě zájem o psychologii, komunikaci a neurovědu. A také chuť se vzdělávat, naučit se v životě něco nového. Po absolvování kurzu koučování se můžete vydat na dráhu profesionálního kouče. Po koučích je dnes velká poptávka, zejména po těch kvalitních. Ne všichni totiž mají schopnost správně směřovat druhé a proměnit jejich život. Mnoho lidí však kurz neabsolvuje s cílem stát se profesionálním koučem, nýbrž zlepšit svůj vlastní život. S dovednostmi kouče se totiž dokážete lépe vyznat také ve vlastních emocích a myšlení, zároveň zvládnete lépe pochopit lidi kolem vás doma i na pracovišti.

Sebekoučink pro lepší osobní život

Absolvent kurzu koučování může pomáhat realizovat změny v životech druhých, avšak díky nabytým znalostem umí naplnit také svůj osobní potenciál. Zjistí, co všechno je vlastně v jeho životě možné, a pak to jen jednoduše promění v realitu každého dne. I vy zažijete spokojenost, štěstí, radost, svobodu, klid a vnitřní vyrovnanost. Vystoupíte ze své komfortní zóny a budete žít život, o němž jste se dříve odvažovali pouze snít. Dobrý kouč totiž musí být vyrovnaný a spokojený v prvé řadě se svým životem.

Koučování v profesi

Se znalostmi kouče se vám budou snadněji řešit konflikty v týmech, nepochopení na pracovišti, nízká výkonnost, neporozumění. Z těchto důvodů je kurz koučování vynikající volbou také pro všechny manažery, terapeuty, personalisty či pracovníky v HR. Zmínka o kurzu koučování v životopisu je pro zaměstnavatele důkazem, že jste ochotní dělat něco navíc a dokážete s lidmi pracovat lépe než průměrný člověk.

Začněte webinářem

Zní to lákavě? Chcete porozumět lidskému myšlení a změnit život sobě i lidem ve vašem okolí? Začněte webinářem Jak se stát koučem? od Coaching University, v němž se během 90 minut dozvíte vše podstatné o koučinku a pak se budete moct rozhodnout, zda máte zájem o akreditovaný koučovací výcvik. Ten trvá 3 měsíce, je akreditován MŠMT a veden dvěma zkušenými lektory, což zajišťuje diverzitu. Studovat budete offline v moderním prostředí vybaveném odpovídající technikou, ale i online. K dispozici je totiž e-learning platforma pro online výuku i doplnění znalostí. Ke všem koučovacím výcvikům ovšem dostanete i tištěné materiály, z nichž se můžete učit. V Coaching University navíc aplikují neurovědu a prvky NLP v souladu s posledními vědeckými výzkumy. Každý kurz přizpůsobují potřebám skupiny, pracují s praktickými pomůckami a technikami, dovednosti koučování propojují s technikami a tipy z oblasti pozitivní psychologie. Slibují, že z vás vytvoří kouče profesionála, nejen kouče na oko, co pouze brousí po povrchu.

Publikováno: 24. 01. 2022

Kategorie: Podnikání

Autor: admin