Nová společnost zn. Bez problémů

Láká vás založení vlastní společnosti, ale bojíte se náročné a poměrně zdlouhavé administrativní stránky? Nemáte-li se zakládáním firmy žádné zkušenosti, skutečně se vám může celý proces protáhnout a to dokonce i na několik týdnů. Ale co dělat v případě, že nechcete čekat a navíc momentálně nejste schopni splnit nezbytnou podmínku v podobě základního kapitálu? I ta nejzapeklitější situace má své efektivní řešení a v případě zakládání společnosti se nazývá ready-made. Volně přeloženo „již založená společnost“. Zcela legální cestou se tak můžete stát jednatelem společnosti takřka ze dne na den.

Co je to ready made společnost?

Ready made společnosti jsou firmy, které byly úspěšně zapsány do obchodního rejstříku. Mají i několikaletou historii a jejich největší výhoda tkví ve splaceném kapitálu. Nejen, že se vyhnete povinnosti vložit na firemní účet poměrně vysokou částku (u s.r.o. je výše základního kapitálu 200.000 korun, u a.s. 2.000.000 korun a ES Pak Dokonce 120.000 €), ale i jednání s mnohdy nepříjemnými úředníky. Ready made firma má i další výhody, které jsou spojeny s její historií. Pro vaše obchodní partnery bude mnohem atraktivnější obchod se společností, která již nějaký ten pátek „podniká“, než se zcela novým subjektem.

Právě s historií ready made se však pojí i jediný nedostatek. Předtím koupí subjektu vždy prověřte, zda se k němu nevztahují závazky. Většinou však není důvod k obavám. Prodej zadlužených společností patří mezi výjimky a obrátíte-li se na prověřeného zprostředkovatele, budete mít prakticky 100% jistotu, že se vám do rukou dostane firma s čistým štítem. Osobně doporučujeme společnost Nová společnost s.r.o., která nabízí všechny formy ready-made společností. Zázemí profesionální společnosti zaručuje nejen velmi nízké ceny, ale především obrovskou časovou úsporu. Mimo to můžete využít celou řadu doprovodných služeb, jako je vedení účetnictví, zastoupení před státními orgány, audit společnosti a sídlo v Praze.

Atraktivní sídlo společnosti

Na otázku, proč mít sídlo firmy v Praze existuje velmi jednoduchá odpověď. Především se vyhnete častým kontrolám úřadů, které jsou typické pro menší města. Pravděpodobnost kontroly je v hlavním městě velmi malá, přibližně jednou, za deset let. Firma se sídlem v hlavním městě navíc působí mnohem solidnějším dojmem, což ocení nejen vaší zákazníci, ale i obchodní partneři. Se sídlem se pojí i využívání takzvané virtuální kanceláře, která představuje další obrovskou úsporu nákladů.

Co je to virtuální kancelář?

I přes kybernetický název je virtuální kancelář skutečnou kanceláří. Nepotřebujete-li administrativní zázemí v podobě vlastní kanceláře (což je pro mnoho podnikatelských subjektů typické), může vám služba ušetřit nemalé peníze, které byste byli nuceni platit za pronájem vlastních prostorů, mzdu administrativního pracovníka a další nezanedbatelné položky. A jak tedy pronájem virtuální kanceláře funguje?

Virtuální sídlo společnosti je založeno na společném sdílení prostorů několika subjekty. Mačkat se ale rozhodně nebudete. V kanceláři pracuje vyškolený administrativní pracovník, který vyřizuje korespondenci, přepojuje hovory a jednoduše provádí to, co by měla za jiných okolností na starosti vaše sekretářka. Několikrát do měsíce můžete využít reprezentativní prostory, které jsou jako stvořené k jednání s důležitými klienty. Mnohem lepší, než se spoléhat na neútulnou kancelář v maloměstě či dokonce obývací pokoj (ano, i tak někteří podnikatelé řeší své kancelářské prostory, respektive i sídlo firmy). V rámci virtuální kanceláře můžete využívat i doprovodné služby, které zahrnují denní přeposílání pošty okamžité naskenování dokumentů apod.

Další informace a aktuální ceníky služeb najdete na novaspolecnost.cz.

Publikováno: 25. 10. 2012

Kategorie: Podnikání

Autor: admin

Tagy: ready made | ready made a.s. | ready made s.r.o. | společnost | založení společnosti