Vybudujte si lepší SEO: Na optimalizaci, budování značky a na tvorbě kvalitního obsahu záleží

V dnešním světě plném konkurence je SEO důležitější než kdykoliv předtím. Google je nejrozšířenější vyhledávač, a aby si váš e-shop a značka v organickém vyhledávání vedly dobře, musíte mít rozjetou solidní SEO strategii.

Umožníte vyhledávacím nástrojem najít vaše stránky

Co to znamená? Vaše lokalita se musí stát pro vyhledávače viditelnou. Někdy stačí i jednoduchá oprava souboru robots.txt. Některé značky a stránky tenhle malý soubor zanedbávají. Přidání instrukcí ale informuje prohledávače, které stránky chcete indexovat a které ne. Dalším krokem je samotná struktura stránky. Mapa stránky musí zahrnovat všechny kategorie, podkategorie i stránky produktů.

Optimalizujte svůj obsah

Svůj současný obsah byste měli optimalizovat na základě klíčových slov. Vyberte si nástroj pro analýzu klíčových slov a vytvořte si seznam těch nejhledanějších a nejdůležitějších pro váš web. Klíčová slova zakomponujte do obsahu i značek metadat, počínaje stránkami od nejvyšší úrovně až po tu nejnižší.

Off-sitestrategie – linkbuilding

Než s linkbuildingem začnete, přečtěte si pravidla Googlu co do etiky a nejlepších praktik. Pomocí nástrojů jako například SEMrush získáte seznam stránek, kde jsou umístěny zpětné odkazy vaší konkurence. Vyberte si ze seznamu vysoce kvalitní stránky, s vysokou návštěvností a přítomností sociálních médií.

Tvořte kvalitní a vysoce informativní obsah

Pokud jste vyřešili všechny technické otázky, můžete začít tvořit obsah webových stránek na úplně jiné úrovni. Rozšířit popisy vašich produktů a služeb tak, aby odpovídaly potřebám a vzkvétajícím otázkám potenciálních zákazníků. Tvořte tedy obsah, který bude prospěšný a užitečný. Předtím, než se pustíte do tvorby nového obsahu, proveďte analýzu klíčových slov, přečtěte si články na webu vaší konkurence a vytvořte si seznam témat, na které se chcete zaměřit. Je zřejmé, že veškeré své schopnosti a znalosti směřujete k oboru, ve kterém podnikáte a proto se ve složitém světě internetu neorientujete do té míry, abyste byli schopni postihnout všechny aspekty, které úspěch ovlivňují. Nezoufejte a zvolte si partnera a rádce v podobě spolehlivé online marketingové agentury, která se o vaše podnikání na poli internetu, postará po všech stránkách.

Publikováno: 04. 02. 2019

Kategorie: Ostatní

Autor: admin