Jak na krátkodobé půjčky od nebankovních věřitelů

Potřebujete krátkodobou půjčku, ale nechcete se vázat ke kontokorentu nebo kreditní kartě? V tom případě se po ní budete muset poohlédnout v nebankovním sektoru. Mnoho nebankovních věřitelů se totiž, na rozdíl od bank, na půjčky s krátkým splátkovým kalendářem specializuje a nabízí široké spektrum variant, ze kterých si pravděpodobně vyberete i vy. Mějte však na paměti, že i přes malý úvěrový rámec se stále jedná o nebankovní půjčku a jako taková je spojena i s vyšším rizikem než běžné bankovní produkty. Poradíme vám, na co si dát při jejím výběru pozor.

Na koho se v případě krátkodobé půjčky obrátit?

Chcete-li mít jistotu, že s vámi věřitel bude jednat solidně a poskytne vám krátkodobou půjčku za poměrně výhodných podmínek, obraťte se na společnost, která je členem ČLFA (Česká leasingová a finanční asociace). Organizace dohlíží na působení svých členů obdobným způsobem, jako to dělá ČNB na banky. Je tedy jakousi zárukou transparentního jednání a pojistkou přijatelných úrokových sazeb. Inzeráty v tisku, které vás nabádají k hovoru na placenou telefonní linku, ignorujte. V drtivé většině případů jde o věřitele, kteří se dopouští nekalých obchodních praktik a jejich jediným cílem je vylákání tučných poplatků.

Rychlé a bezproblémové vyřízení

Krátkodobé půjčky jsou většinou spojeny s fixní sazbou a nebudete proto muset složitě počítat úroky. Společnosti, které tento typ půjčky nabízí, mají na svých webových stránkách tabulku, na základě které budete okamžitě vědět, jakou částku budete muset vrátit. Samotné vyřízení bývá velmi rychlé a nebudete k němu potřebovat nic víc, než občanský průkaz. S doložením příjmů si nemusíte dělat starosti a to samé i s vaší špatnou platební morálkou. Nebankovní instituce posuzují záznamy v registru individuálně a v případě mikroúvěrů na ně zřetel neberou vůbec.