S ready made se stanete jednatelem vlastní společnosti během několika hodin

Rozhodli jste se, že vyměníte živnostenské oprávnění za pozici jednatele vlastní firmy, ale nemáte s jejím zakládáním žádné zkušenosti? Nechceme vás odrazovat, ale počítejte s tím, ze se vám to napoprvé nemusí podařit. Proces zakládání společnosti je poměrně komplikovaný a pro laika, který má v podobných administrativních úkonech španělskou vesnici, může představovat značný problém. Chcete-li se vyhnout úřednímu šimlu, vsaďte na ready made. Ještě jste o ní neslyšeli? V tom případě se pohodlně usaďte. Prozradíme vám, jak se stát jednatelem snadno a rychle, a to navíc bez nutnosti skládání základního kapitálu.

Ready made s.r.o. - firma, která je „ready“ na vaše podnikání

Už samotný název napovídá, že ready made s.r.o. již funguje. A skutečně tomu tak je. Jde o společnosti, který už nějaký ten pátek existují a jsou úspěšně zapsány v obchodním rejstříku. Nevykazují však žádnou činnost a pilně čekají, než si je přeberou jejich noví jednatelé. Proč tomu tak je? Odpověď je velmi jednoduchá a odpověď na ni najdete již v úvodu. Zakládání společnosti samozřejmě není nemožné, ale pro mnoho lidí představuje nepřekonatelný problém a to zejména z časových důvodů. Rozhodnete-li se společnost založit svépomocí, počítejte s tím, že vám to nějaký ten pátek potrvá. Co si však počít v tehdy, když potřebujete začít jednat ihned? A právě v tom tkví první výhoda ready made společností. Jakmile ji koupíte, můžete začít podnikat.

Společnost bez kapitálu

Jednou z podmínek, které jsou k založení s.r.o. nezbytné, je vstupní kapitál ve výši 200.000 Kč. Pokud penězi nedisponujete, můžete si je půjčit – v takovém případě se ovšem přeplatíte o několik desítek tisíc. Každý však možnost půjčky nemá a právě v tom spočívá další benefit ready made společnosti. Protože je již zapsána v obchodním rejstříku, je logické, že základní kapitál by splacen již v minulosti a vy nemusíte shánět několik set tisíc (v případě akciové společnosti milionů).

Má ready made nějaké nevýhody?

Doposud jsme zmínili všechny klady a bylo by správné vyjmenovat i související negativa. V podstatě se nejedná o nevýhodu ready made samotné, ale rizika, která mají co dočinění se subjekty, které prodej ready made firem. nabízí. Existují totiž případy, kdy klienti koupili společnost, na kterou se vztahovaly závazky (na které samozřejmě upozorněni nebyli). A právě z toho důvodu se vyplatí kupovat s.r.o. a další formy společností pouze od prověřeného prostředníka, který má s prodejem mnohaleté zkušenosti. Jednám z profesionálů nabízejících prodej ready made společností je i společnost Easy Firma, která dodržuje zásady pro bezpečný prodej a garantuje bezdlužnost a čistou účetní historii (tedy nulové pohyby na účtu). Zájemcům o vlastní společnost jde maximálně vstříc a umožňuje jim nastartovat podnikání ve třech jednoduchých krocích:
  1. vyberete si ready made společnost z aktuálního seznamu dostupných firem
  2. provedete online rezervaci
  3. v rámci jediné osobní schůzky dokončíte obchod
Mít vlastní společnost nakonec není tak složité, co? Chcete-li ušetřit spoustu času a peněz, svěřte své starosti někomu, kdo je vyřídí za vás a věnujte se raději tomu, čemu skutečně rozumíte – vlastnímu podnikání.