Díky refinancování půjček můžete (ale i nemusíte) ušetřit

Splácíte úvěr, který se vám v porovnání s nejnovějšími produkty začíná jevit jako nevýhodný? Snížili se vám příjmy a stávající splátka příliš zatěžuje váš rozpočet? Nebo snad splácíte hned několik úvěrů a rádi byste snížili celkovou výši měsíčních splátek a opět získali přehled nad svými financemi? Ve všech zmíněných případech vám může pomoct refinancování půjčky.

Co je to refinancování půjček?

Refinancování půjček je proces, v rámci kterého nový věřitel umoří vaše stávající závazky a vy začnete splácet nový úvěr s výhodnějšími podmínkami. Důvodů, které vedou klienty k financování je více a může jít o dočasné či trvalé snížení bonity, nebo jen o nevyhovující podmínky ukvapeně sjednané půjčky. Refinancovat lze bankovní i nebankovní úvěry a to jak neúčelové, tak účelové. Největší výhodou refinancování je zmíněné snížení měsíční splátky, ale přesto je na místě důkladná kalkulace. Nový věřitel vám sice nabídne prodloužení splátkového kalendáře (díky čemuž je anuita nižší), ale celková splatná částka může být naopak mnohem vyšší než v případě stávajícího úvěru. Měla by vás proto zajímat nová úroková sazba a poplatky, které jsou refinancováním spojeny.

Zajímavá nabídka od Equa bank

Mezi bankovní instituce, které refinancování půjček nabízí, je také Equa bank. Její produkt Re-Půjčka slouží k refinancování takřka všech typů úvěrů a to ve výši 30 000 až 600 000 Kč. U Equa banky se můžete spolehnout na garantovaný nižší úrok a snížení výše splátek až od 25%, což v případě větších úvěrů znamená výraznou úsporu. Vyřízení Re-Půjčky je jednoduché a nezabere vám příliš mnoho času. O úvěr lze zažádat na libovolné pobočce banky a samozřejmě i přes intenret (např. na www.re-pujcka.cz). Stačí vyplnil online formulář a obratem se vám ozve operátor, který s vámi projedná další postup. Na zmíněném webu nechybí ani přehledný kalkulátor, díky kterému si lehce spočítáte, kolik ušetříte. Foto: sxc.hu